LGBTI ľudia majú strach prejaviť sa na verejnosti, pre mnohých je tabu aj držanie sa za ruky
Občianske združenie Mladí spustilo na podporu komunity kampaň, ktorej cieľom je zvýšiť ich akceptáciu medzi verejnosťou.
Celkovo 77 percent homosexuálnych párov sa na verejnosti bojí držať za ruku. Vyplýva to z prieskumu Agentúry Európskej únie pre základné ľudské práva. Občianske združenie (OZ) Mladí to pri príležitosti Medzinárodného dňa proti homo-, bi-, intersex- a transfóbii uviedlo v tlačovej správe, ktorú zaslal spoluzakladateľ združenia Ondrej Vrábel.
OZ Mladí v pondelok 17. mája preto spustilo kampaň Odkaz pre LGBT+, ktorej cieľom je zvýšiť akceptáciu homosexuálnych, bisexuálnych, transrodových a ďalších LGBT+ ľudí na Slovensku. Verejnosť a osobnosti môžu vyjadriť podporu formou krátkeho odkazu zdieľaného na sociálnych sieťach či použitím rámu na svojej profilovej fotke.
„Verím, že vďaka našim aktivitám pribudnú ľudia, ktorí budú o svojej orientácii a identite hovoriť o čosi viac otvorene,“ povedal Vrábel.
Medzinárodný deň proti homofóbii pripadá každoročne na 17. mája po tom, ako 17. mája 1992 Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vyškrtla homosexualitu zo zoznamu psychických porúch.
Zdroj: Webnoviny.sk (bh)
Odporúčané články
Pri príležitosti 106. výročia vzniku Československej republiky sa v pondelok 28. októbra uskutočnilo v Košiciach slávnostné stretnutie pri sochách Tomáša Garrigue Masaryka a Milana Rastislava Štefánika, dvoch významných osobností, ktoré stáli pri zrode spoločného štátu Čechov a Slovákov.
Kabinet schválil predaj železničnej nemocnice v Košiciach firme zo siete Penta Hospitals. Vláda SR v stredu schválila návrh Ministerstva hospodárstva SR na povolenie prevodu majetku Železníc Slovenskej republiky (ŽSR).
V Košiciach v pondelok 18. novembra zahorela Slovenská kultúrna pochodeň. Išlo o druhé mesto, ktoré v rámci svojej púte navštívila. Predtým bola v Humennom, štafetový protest pokračuje v utorok v Prešove.
Vstúpiť do Diskusie
(0 komentárov)