Šťastná hodinka vo Verejnej knižnici J. Bocatia v Košiciach

Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach (VKJB), ktorá je kultúrnou organizáciou Košického samosprávneho kraja, pripravila pre svojich čitateľov predprázdninovú akciu s názvom Šťastná hodinka v knižnici. Čitatelia, ale i noví záujemcovia, môžu získať niekoľko bonusov.
V stredu 23. júna bude na všetkých pracoviskách VKJB v rámci „šťastnej hodinky“ medzi 16:00-17:00 možnosť využiť polovičné zápisné. Zľava sa týka aj tých, ktorí si prídu svoj čitateľský preukaz predĺžiť. Ďalší mimoriadny bonus získajú aj zábudlivci, ktorí počas stredajšej šťastnej hodinky v knižnici Jána Bocatia vrátia požičané knihy po uplynutí termínu. Pokutu za oneskorenie im knižnica odpustí.
Novým i súčasným čitateľom knižnica ponúka množstvo nových kníh, ktoré obohatili jej fond v tomto roku. Atraktívne tituly a novinky jej pribúdajú aj vďaka úspešným projektom zameraným na kúpu nových kníh a časopisov, a to najmä z financií od Fondu na podporu umenia. Z Fondu na podporu národnostných menšín knižnica získala zdroje na nové české a maďarské tituly, kúpu nových kníh podporili aj košické mestské časti – Barca, Šaca, Západ a Nad jazerom. „Knižnica Jána Bocatia má vo fonde viac ako 200 tisíc dokumentov. Len za minulý rok ho obohatilo 9 300 dokumentov, v tomto roku už stihla knižnica pridať ďalších vyše 3 200 kníh. Je si z čoho vyberať, preto veríme, že knižnica zaujme aj tých náročnejších fanúšikov literatúry,“ informovala riaditeľka knižnice Soňa Jakešová.
Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach poskytuje výpožičné služby v centrálnej požičovni na Hviezdoslavovej 5, na špeciálnych pracoviskách – regionálnom a hudobnom oddelení na Hlavnej 48 a na pobočkách vo viacerých mestských častiach Košíc, ktorými sú Barca, Šaca, Terasa, KVP, Furča a Nad jazerom.

Zdroj: Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach
Odporúčané články

V Košiciach žilo pred druhou svetovou vojnou približne 60-tisíc obyvateľov, z nich bolo približne 12 500 Židov. Väčšina žila v južnej časti mesta, kde vyrástli i viaceré synagógy, približuje pre agentúru SITA kurátorka Galérie Ľudovíta Felda v Košiciach Jana Teššerová. Deportácie Židov z Košíc sa začali až v roku 1944, keďže mesto od prvej viedenskej arbitráže v roku 1938 patrilo pod Maďarsko. Deportovaných bolo 15 807 Židov, a to nielen zo samotného mesta, ale aj z blízkeho okolia.

Mestské lesy Košice a.s. upozorňujú verejnosť na dočasné obmedzenia turistiky v lesoparku v dôsledku nepriaznivého počasia. V uplynulých dňoch došlo k pádu stromu na turistickú útulňu na Kráľovej studni, ktorá je až do odvolania uzatvorená.

Košický samosprávny kraj predstavil nový formát Leteckých dní Košického kraja, ktoré plánuje zorganizovať v rovnakom termíne a na rovnakom mieste ako tradičné podujatie Aeroklubu Košice. Rozhodnutie vyvolalo ostrý spor medzi krajom a pôvodným organizátorom, pričom ani jedna strana zatiaľ nemá potrebné povolenie od Dopravného úradu.