Ústavný súd otvorí svoje brány verejnosti
Ústavný súd SR dnes po prvýkrát vo svojej histórii organizuje Deň otvorených dverí. Široká verejnosť môže od 10. hodiny nahliadnuť do priestorov súdu, ktoré sú sprístupnené len pri tejto príležitosti.
Návštevníci si tiež môžu odfotiť v talári sudcu Ústavného súdu a dozvedia sa viac o postavení a právomociach tohto súdneho orgánu ochrany ústavnosti. Súčasťou programu je aj Darcovská kvapka krvi, ktorú súd organizuje vo svojich priestoroch v spolupráci s Národnou transfúznou stanicou. V rámci sprievodného programu bude otvorená výstava obrázkov detí základných umeleckých škôl, no návštevníci si budú môcť vypočuť aj koncert speváckeho zboru UPJŠ Chorus Universitatis.
(AC)
Foto: Veronika Janušková
Odporúčané články
Prezident Pellegrini rozhodnutím nevyhlásiť referendum konal v rámci ústavou zverenej právomoci. Informovali o tom z Kancelárie prezidenta (KP) SR. O vyhlásenie referenda o zrušení sankcií proti Rusku hlavu štátu v petícii žiadali zástupcovia Slovenského hnutia obrody (SHO).
Vianočné sviatky sú pre staršiu generáciu najmä o pocite pokoja a blízkosti rodiny. Pri výbere darčeka pre rodičov či starých rodičov sa do popredia dostáva najmä starostlivosť o zdravie, zvyšovanie domáceho pohodlia a podpora ich záľub. Ideálny dar by mal byť praktický, ľahko ovládateľný a mal by seniorom spríjemniť každodenný život. Prinášame overené tipy na darčeky, ktoré sa dajú kúpiť priamo v Košiciach.
Od spustenia košického obchvatu ho využilo približne pol milióna vozidiel. Z veľkej časti išlo o nákladnú dopravu. Informovali o tom z mediálnej komunikácie Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS). Po približne dvoch mesiacoch od otvorenia nového, 14-kilometrového úseku pri Košiciach sa podľa NDS poradilo dostať z metropoly východu 90 percent tranzitnej nákladnej dopravy. Denne cezeň prejdú približne tri tisícky ťažkých nákladných vozidiel.