Dôchodcovia by si mali koncom tohto roka znova prilepšiť o trinásty dôchodok
Dôchodcovia by mali koncom tohto roka dostať trinásty dôchodok v rovnakej sume ako vlani. V rozhovore pre portál voFinanciach.sk to povedal minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak.
Ako ďalej uviedol, má záujem zvyšovať sumu trinástej penzie, avšak v tomto roku vláda nevie nájsť na tento účel dodatočné zdroje. „Vzhľadom na vlnu pandémie, ktorá prišla v prvom polroku tohto roka, sú rozpočtové zdroje na rovnakej úrovni ako v minulom roku,” tvrdí šéf rezortu práce a sociálnych vecí.
Jeden milión 426-tisíc penzistov dostalo v decembri minulého roka zo Sociálnej poisťovne trinásty dôchodok v sume od 50 eur do 300 eur. Nárok na 300-eurovú trinástu penziu mali tí dôchodcovia, ktorí poberali dôchodkovú dávku vo výške 214,80 eura a menej. Pri dôchodku v sume 300 eur penzista dostal 269,34 eura, pri 400-eurovom dôchodku trinásta penzia predstavovala 233,34 eura a pri dôchodku vo výške 500 eur vyplatila Sociálna poisťovňa trinástu penziu vo výške 197,34 eura. Pri penzii v sume 909,28 eura a viac dosiahol trinásty dôchodok 50 eur. Na trináste dôchodky sa vlani vynaložilo viac ako 300 miliónov eur.
Zdroj: SITA (bh)
Odporúčané články
Ide o dôsledok nedávneho nepriaznivého počasia. Ako Mestské lesy informovali, ide o lokalitu pri dobývacom priestore „KERKO“, mapku výskytu možno nájsť na sociálnej sieti.
Po rokoch sa na košickom sídlisku Luník IX opäť začne výstavba nového bytového domu. Za takmer šesť miliónov eur má vzniknúť 48 nájomných bytov, ktoré majú prispieť k zlepšeniu životných podmienok obyvateľov sídliska aj ľudí z nelegálnej osady Mašličkovo.