Reštart po ťažkom období pandémie
Sto dní vlády Eduarda Hegera (OĽaNO) vníma vicepremiérka a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová (Za ľudí) ako reštart po ťažkom období pandémie. Uviedla to vo svojom profile na sociálnej sieti s tým, že počas prvého roka venovali energiu na boj s pandémiou, teraz sa sústreďujú na obnovu Slovenska po kríze a podporu pracovných miest. Prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala novú vládu na čele s Hegerom 1. apríla 2021.
Vicepremiérka poukázala na to, že v strane Za ľudí prvých sto dní vlády Hegera využili na prípravu zásadných zmien a reforiem. Priblížila, že jednou z nich je odstraňovanie byrokracie. „Tiež prichádzame s inovatívnym prístupom k riešeniu životných situácií – vybavovačky, napríklad pri narodení dieťaťa, spraví štát sám od seba a nebude tým zaťažovať rodičov. Za prvých sto dní Hegerovej vlády sme v parlamente aj s podporou opozície schválili už štvrtý balíček zjednodušovania eurofondov, ktorý by mal pomôcť všetkým ministerstvám využívať eurofondy flexibilnejšie, rýchlejšie a jednoduchšie,” doplnila vicepremiérka. Tiež podľa jej slov vyrokovali s Európskou komisiou prerozdelenie 780 miliónov eur z protikrízového balíka REACT-EU, ktoré využívajú na podporu pracovných miest, na zdravotníctvo, obnovu škôl či zelené riešenia.
V oblasti justície naďalej podľa Remišovej pokračujú s prácou na súdnej mape. Podľa nej je rovnako dôležité hovoriť o tom, ako „starý a nový Smer zneužívali zložky štátu a políciu na diskreditáciu politických oponentov a ako fungovali korupčné schémy monštruóznych rozmerov”. Zdôraznila, že napĺňanie protikorupčného mandátu, ktorý táto vláda dostala, je jednou zo základných podmienok na obnovenie prosperity Slovenska a zabezpečenie kvality života pre všetkých občanov bez rozdielu. Remišová oceňuje konsenzuálny prístup premiéra a orientáciu na výsledky. Ozrejmila, že akékoľvek spory v koalícii sa majú riešiť v rámci koalície.
Zdroj: (SITA, mt;msv)
Odporúčané články
Hlavné kroky nutné pre rozvoj vodárenstva sú v rukách štátu – musí si začať plniť svoje záväzky, nastaviť zmysluplnú reguláciu, zamedziť politikárčeniu a vnášaniu chaosu do odborných tém. Akokoľvek sú tieto kroky potrebné, vodárenské spoločnosti ich namiesto štátu urobiť nemôžu a kým ich neurobí štát, vodárenské spoločnosti budú problémy ďalej tlačiť pred sebou a kríza vodárenstva sa bude ďalej prehlbovať. Zhodli sa na tom spíkri na medzinárodnej odbornej konferencii televízie TA3 o vodárenstve.
Mesto Košice sa na jar premení na farebnú kvetinovú oázu vďaka jedinečným tulipánom z Holandska. Holandské veľvyslanectvo na Slovensku opäť darovalo mestu špeciálnu odrodu tulipánov nesúcu meno “Slovensko”, ktorú vyšľachtila holandská kráľovská rodina.
Kabinet schválil predaj železničnej nemocnice v Košiciach firme zo siete Penta Hospitals. Vláda SR v stredu schválila návrh Ministerstva hospodárstva SR na povolenie prevodu majetku Železníc Slovenskej republiky (ŽSR).