VOĽBY14: V Ružinove sa uchádza o post starostu šestica kandidátov
Bratislava 22. septembra (TASR) – Voličov v bratislavskom Ružinove bude chcieť presvedčiť šesť kandidátov na starostu mestskej časti. Všetci šiesti sú straníckymi kandidátmi. TASR informáciu potvrdila hovorkyňa Ružinova Miroslava Štrosová. Úradujúcemu starostovi Dušanovi Pekárovi, ktorý je kandidátom šesťčlenného zoskupenia KDH, OĽaNO, NOVA, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska, OKS a SMK, bude opäť konkurovať bývalý šéf ružinovskej samosprávy Slavomír Drozd, ktorého podporuje koalícia Smer-SD, SNS, Strana zelených Slovenska. Koaličnú podporu (SDKÚ-DS, Sieť, SaS a Most-Híd má aj kandidát Ján Buocik, súčasný zástupca ružinovského starostu. Kandidatúru na post ružinovského starostu odovzdal miestnej volebnej komisii do nedeľňajšej (21.9.) polnoci aj Valentín Mikuš, nominant strany Lepšia štvrť, taktiež kandidát strany Nový parlament Miloslav Hetteš a Vladimír Kovalčík, ktorého nominovala Strana moderného Slovenska. Vo voľbách v roku 2010 sa okrem Pekára a Drozda uchádzal o dôveru voličov aj Valentín Mikuš. Komunálne voľby sa uskutočnia v sobotu 15. novembra. em ed
Odporúčané články
Rakovina prsníka patrí dlhodobo medzi najčastejšie onkologické ochorenia u žien. Predstavuje približne 16 % všetkých zhubných nádorov a jej výskyt má rastúci trend. Kým v roku 2014 bolo na Slovensku diagnostikovaných 2 686 prípadov, v roku 2021 to bolo už približne 3 300 nových pacientok.
Dobrovoľníci čistia počas apríla rieku Hornád a jej prítoky na Spiši. Cieľom dobrovoľníckej akcie, ktorú organizuje Správa Národného parku (NP) Slovenský raj s viacerými vodáckymi skupinami, turistickými organizáciami, samosprávami i súkromným sektorom, je vyčistiť vodné toky od nahromadeného odpadu.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.