Slovenská pošta rozširuje sieť balíkových terminálov
Slovenská pošta, a. s., postupne rozširuje sieť balíkových terminálov určených na doručovanie balíkov a balíkových zásielok. Aktuálne ich má na celom Slovensku 142, najviac v Bratislave, Košiciach a Trnave. “Využívanie BalíkoBOXov vzrástlo v roku 2020 oproti roku 2019 o viac ako 200 percent. Za prvý polrok tohto roka zaznamenali takmer 190-percentný nárast oproti rovnakému obdobiu roka 2020,” informovala hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.
Keďže záujem o balíkové služby podľa štátnej poštovej spoločnosti dynamicky rastie, spolu so zvyšovaním počtu uvedených zariadení rozširuje aj ich funkcionalitu s cieľom priblížiť tieto služby ľuďom a zároveň odľahčiť a zefektívniť interné prevádzkové procesy. Z celkového počtu balíkových terminálov je ich najviac v Bratislavskom kraji – 50, v Trnavskom, Banskobystrickom a Košickom kraji po 15, v Žilinskom 14, Prešovskom 12, Trenčianskom 11 a Nitrianskom kraji 10.
BalíkoBOXy sú v prevádzke 24 hodín denne a okrem vyzdvihovania a podaja balíkov umožňujú aj uhradiť poštové poukazy, ePoukazy, SIPO či faktúry PAY by square kódom. Akceptujú úhrady platobnými kartami všetkých komerčných bánk. Využívanie balíkových terminálov zvýšila digitalizácia a tiež pandémia koronavírusu, keď sa množstvo nákupov presunulo na internet.
Zdroj: (SITA, be;su)
Odporúčané články
Detská fakultná nemocnica (DFNKE) otvorila dvere prvej očnej ambulancie pre detských pacientov. Ambulancia sa bude venovať deťom s rôznymi ochoreniami zraku a očných štruktúr. Špecializovaná ambulancia zároveň ponúka komplexné diagnostické a liečebné služby, ktoré sú zamerané na široké spektrum očných ťažkostí.
Poslanci Národnej rady SR Anna Záborská a Richard Vašečka predložili do parlamentu návrh zákona, ktorý by zásadne zmenil pravidlá interrupcií na Slovensku. Zákonodarcovia navrhujú znížiť maximálnu zákonnú lehotu na vykonanie interrupcie z doterajších 12 týždňov na iba 8 týždňov.
Hlavné kroky nutné pre rozvoj vodárenstva sú v rukách štátu – musí si začať plniť svoje záväzky, nastaviť zmysluplnú reguláciu, zamedziť politikárčeniu a vnášaniu chaosu do odborných tém. Akokoľvek sú tieto kroky potrebné, vodárenské spoločnosti ich namiesto štátu urobiť nemôžu a kým ich neurobí štát, vodárenské spoločnosti budú problémy ďalej tlačiť pred sebou a kríza vodárenstva sa bude ďalej prehlbovať. Zhodli sa na tom spíkri na medzinárodnej odbornej konferencii televízie TA3 o vodárenstve.