Vo štvrtok zasadne konzílium odborníkov, zaoberať sa bude aj prípadnou zmenou COVID automatu
Vo štvrtok 2. septembra zasadne konzílium odborníkov. Ako po rokovaní vlády uviedol minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský, témou bude aj prípadná zmena COVID automatu. Minister pripustil, že sa COVID automat budúci týždeň môže zmeniť, do úvahy však pripadá aj to, že sa zachová jeho súčasná podoba.
Počty hospitalizovaných sú stabilné a situácia je tak podľa Lengvarského zatiaľ dobrá. „Z môjho hľadiska je dôležité číslo počtu hospitalizovaných, lebo to zaťažuje zdravotnícky systém a znemožňuje ostatnú zdravotnú starostlivosť. V tomto je situácia zatiaľ stabilná,“ doplnil.
(SITA, gko;mhu)
Odporúčané články
Košickí colníci odhalili na rýchlostnej ceste R4 pri Milhosti v smere z Maďarska na Slovensko dodávku plnú falzifikátov svetových značiek, zadržali tisíce kusov tovaru. TASR o tom informoval hovorca Finančnej správy (FS) SR Daniel Kováč.
Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) začne od stredy (15. 4.) s jarným čistením električkových tratí.
Mestská časť Košice – Staré Mesto získala podľa aktuálnej hodnotiacej správy o hospodárení za rok 2025 z hazardných hier a podobných činností sumu vo výške 450 000 eur.