Najväčšia módna udalosť tejto jari v Košiciach
Módna návrhárka Jitka Klett predstaví vo štvrtok, 12. mája, v Kulturparku aktuálnu kolekciu na sezónu jar/leto 2016. Okrem odevov si dámy budú môcť pozrieť aj novú kolekciu topánok a kabeliek z dielne úspešnej košickej módnej návrhárky.
Kolekcia Ready to wear módnej návrhárky Jitky Klett na tohtoročnú jar a leto je charakteristická jemnosťou, eleganciou a netradičným prepojením geometrického prúžka a romantických kvetov, čo charakterizuje jej vlastný dezén na látke potlačený v limitovanom množstve. Kolekcia sa volá Brella. Jitka ju pomenovala po výnimočnej žene, svojej priateľke a známej košickej choreografke Bobe Brelle.

Kolekcia z priateľstva
“S Bobou sme sa poznali veľmi dlho, asi 18 rokov. V Košiciach sme robili spolu aj rôzne kultúrne projekty. Túto kolekciu mala možnosť ešte vidieť a plánovala si ňou urobiť radosť, ale bohužiaľ sa oficiálnej prezentácie nedožila. Keďže bola mojou dlhoročnou priateľkou a aktívne bola zapojená do kultúrneho života na Slovensku, kolekcia nesie názov po tejto výnimočnej žene,” prezradila Jitka.
Kolekcia zvýrazňuje ženskosť, odevy sú strihané v tvare presýpacích hodín so zvýrazneným pásom. “Používali sme veľa hodvábu, ktorý mám veľmi rada. V kolekcii je použitá aj zlatá krajka, bavlna a viskóza,” doplnila návrhárka.
Netradičné mólo
Jitka Klett predstaví svoju aktuálnu kolekciu už tento týždeň, 12. mája, v Kultuparku. Okrem odevov si dámy budú môcť pozrieť aj novú kolekciu topánok a kabeliek z jej dielne. Originálne modely si viac ako 700 hostí pozrie na netradičnom móle, ktoré pripravuje partner tejto jedinečnej módnej show Robert Soták z kvetinárstva Kvety Garomi.
“Celý projekt vznikol za pomoci našich viacerých nadšených priateľov, partnerov, klientov, za čo som vďačná všetkým. Teším sa z toho, že mimo viacerých európskych a svetových miest , rovnako aj Košičanom predstavíme najnovšiu tvorbu z dielne Jitky Klett,” informovala manažérka Gabriela Rábová.
Jitka Klett je Košičanka, v súčasnosti žije v Prahe. Dobyla móla Stredného východu, no na východ Slovenska sa vždy rada vracia. Aj preto, že tu má už 22 rokov vlastný módny salón a tiež preto, že východniarky jej vždy dodajú inšpiráciu. “Sú spontánne, starajú sa o seba, rady do svojho zovňajšku zainvestujú, inšpirujú ma úsmevom a dobrou náladou. Neboja sa vysokých opätkov a nových trendy vecí,” povedala Jitka.
Foto: Veronika Janušková, archív Jitka Klett
Odporúčané články
Kamil Šaško navštívil Detskú fakultnú nemocnicu Košice, kde sa oboznámil s aktuálnym stavom stavebných úprav pripravovaného pracoviska magnetickej rezonancie pre detských pacientov. Počas návštevy absolvoval prehliadku priestorov budúceho pracoviska a s vedením nemocnice rokoval aj o ďalších investičných projektoch, ktoré majú podporiť rozvoj pediatrickej zdravotnej starostlivosti na východnom Slovensku.
Prípravy na spustenie výroby v novom závode automobilky Volvo pri Košiciach vstupujú do záverečnej fázy. Spoločnosť potvrdila, že skúšobná prevádzka by sa mala začať približne v polovici tohto roka. V areáli s rozlohou viac ako 300-tisíc metrov štvorcových aktuálne dokončujú stavebné práce a prebieha intenzívna inštalácia technológií.
Mesto Košice je lídrom v rámci Slovenska v oblasti štátom podporovaného nájomného bývania. Počas utorkovej diskusie v rámci interaktívneho podujatia „Mesto v meste“, ktoré sa od uplynulého pondelka až do konca tohto týždňa koná v Auparku, sa na tom zhodli košický primátor Jaroslav Polaček (nezávislý) a generálna riaditeľka Agentúry štátom podporovaného nájomného bývania Eva Lisová.