VOĽBY14: Na post starostu v Dúbravke sú dvaja kandidáti (2)
Bratislava 22. septembra (TASR) – V bratislavskej Dúbravke sa o starostovi mestskej časti na ďalšie volebné obdobie rozhodne medzi dvoma kandidátmi. Do poslaneckého zboru v Dúbravke sa chce dostať celkovo 67 kandidátov, takýto záujem zaregistrovala miestna volebná komisia. Do tretice bude na post starostu Dúbravky kandidovať Ján Sandtner, ktorý je na tomto poste už od roku 2006. Kandiduje ako nezávislý, aj s podporou strany Smer-SD. TASR to potvrdila okresná predsedníčka Smeru-SD za Bratislavu IV Iveta Hanulíková. Kandidatúru na post starostu Dúbravky už dávnejšie oznámil Martin Zaťovič, súčasný podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK). Za Zaťovičom stojí stredopravá koalícia SDKÚ-DS, KDH, SaS, NOVA, Most-Híd, OKS, Sieť, Strana zelených a EDS. Ako pre TASR povedala zapisovateľka miestnej volebnej komisie Anna Hajdúchová, kandidačnú listinu na posty poslancov odovzdalo 60 straníckych a sedem nezávislých kandidátov. UPOZORNENIE: Správa je rozšírená v 2. a 3. odseku em ed
Odporúčané články
Mesto Košice pripravuje pre obyvateľov mestskej časti Sídlisko KVP, ktorí si zakúpili parkovacie karty, formulár. Budú sa môcť rozhodnúť, či chcú posunúť začiatok platnosti parkovacej karty na 1. marec 2027, alebo chcú kartu zrušiť a vrátiť späť peniaze v plnej výške.
V marci sa začne s výstavbou okružnej križovatky Kostolianska cesta – Národná trieda – Podhradová. Košický primátor Jaroslav Polaček (nezávislý) už podpísal zmluvu s víťazom verejného obstarávania, ktorým je spoločnosť Eurovia SK.
V lesoch pri Košiciach budú počas marca prebiehať plánované ťažbové práce, ktoré sa dotknú aj obľúbenej cyklotrasy medzi obcou Sokoľ a Kráľovou studňou. Mestské lesy Košice upozorňujú návštevníkov, že v dotknutom úseku sa bude pohybovať lesná technika a prejazd po lesnej ceste môže byť dočasne obmedzený.