Boris Kollár by sa mal ospravedlniť za výroky o „čurilovskej mafii“, vyjadril sa Igor Matovič
Minister financií Igor Matovič (OĽaNO) si myslí, že predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) by sa mal ospravedlniť za výroky o „čurilovskej mafii“. Doplnil, že bude robiť všetko pre to, aby sa hnutie Sme rodina vrátilo k boju proti korupcii. Povedal to v relácii V politike v televízií TA3.
„Podstata dnešných dní a týždňov je, či dovolíme vagabundom a mafiánom, aby zvrátili ten očistný proces,“ pokračoval Matovič s tým, že musia chrániť statočných vyšetrovateľov, aj keď to bude spôsobovať problémy v koalícii. Minister financií dodal, že si budú musieť začať klásť otázku, či vedia fungovať v koalícií aj bez hnutia Sme rodina, ak by blokovali očistný proces.
Zdroj: (SITA, mt;mb)
Odporúčané články
Najväčšia letecká udalosť roka sa po dvojročnej prestávke vracia do kalendárov leteckých fanúšikov. Medzinárodné letecké dni SIAF 2026 sa 5. a 6. septembra uskutočnia na letisku Košice.
Mesto pokračuje v modernizácii a digitalizácii služieb pre občanov. Získalo externé financovanie z eurofondov na rozvoj projektu Konto Košičana, ktorý má uľahčiť a zjednodušiť komunikáciu občanov s mestom. Mesto spustilo projekt Konto Košičana v pilotnej verzii na webe kontokosicana.kosice.sk v lete 2024 a aktuálne je v ňom registrovaných viac ako 10 000 obyvateľov.
V najväčšom hutníckom podniku na Slovensku, U. S. Steel Košice, bola v pondelok 12. januára 2026 vyhlásená štrajková pohotovosť. Pristúpila k nej Rada odborov OZ KOVO pôsobiaca v spoločnosti po tom, čo ani po ôsmich kolách kolektívneho vyjednávania nedošlo k dohode o novej podnikovej kolektívnej zmluve. Tá predchádzajúca prestala platiť k 31. decembru 2025.