Strana SaS bude podporovať vládu Eduarda Hegera, aj keď by sa Sme rodina rozhodla opustiť koalíciu
Ak sa hodnotové rozdiely medzi koaličnými partnermi neustále zväčšujú, je prirodzené, že sa budeme rozprávať aj o ďalších možnostiach spoločného vládnutia.
Skonštatovala to strana Sloboda a Solidarita (SaS) v reakcii na vyjadrenie ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO), že si budú musieť začať klásť otázku, či vedia fungovať v koalícií aj bez hnutia Sme rodina, ak by hnutie blokovalo očistný proces. V tlačovej správe o tom informoval hovorca SaS Ondrej Šprlák.
Strana SaS zároveň vyjadrila plnú podporu vláde Eduarda Hegera (OĽaNO) so všetkými 19 poslancami. „Platilo by to, aj keď by sa Sme rodina rozhodla opustiť koalíciu,“ dodala SaS.
Zdroj: (SITA, mt;mb)
Odporúčané články
Severná Kórea v sobotu 14. marca odpálila približne desať neidentifikovaných balistických rakiet smerom k Japonskému moru. Štarty zaznamenali armády v regióne vrátane ozbrojených síl Južnej Kórey a ministerstva obrany Japonska.
Lekárske odborové združenie (LOZ) upozornilo na pretrvávanie nedostatkov v riadení a obnove Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP) Košice po požiari, ku ktorému došlo predminulý rok. Informovalo o tom LOZ na tlačovej konferencii v utorok.
Volebný rok 2026 bude v Košiciach patriť predovšetkým primátorským voľbám a s nimi aj zvýšenému záujmu verejnosti o to, kto kandiduje, s akým programom a aké výsledky má za sebou. KOŠICE: DNES preto pripravili pre voličov aj kandidátov komplexný volebný servis, ktorého cieľom je priniesť objektívne, vyvážené a overené informácie pre všetkých.