Vodič prišiel o život pri dopravnej nehode, nemal vodičský preukaz a bol opitý
Vodič, ktorý prišiel v sobotu 18. septembra o život pri dopravnej nehode osobného motorového vozidla značky Škoda Octavia pri obci Úbrež (okres Sobrance) nemal vodičský preukaz a bol pod vplyvom alkoholu. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová, potvrdila to pitva nebohého muža.
Podľa doterajších zistení 32-ročný vodič pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, narazil do priekopy a s vozidlom sa prevrátil na strechu. Keďže nebol pripútaný, z auta vypadol a ostal zakliesnený pod vozidlom. Žiaľ, zraneniam, ktoré pri dopravnej nehode utrpel, na mieste podľahol. Iba 2-ročný chlapček, ktorý sa s mužom viezol vo vozidle, utrpel iba ľahké zranenia.
Muž si za volant vozidla sadol pod vplyvom alkoholu. Špecializovaným zdravotníckym pracoviskom bola v jeho krvi zistená prítomnosť alkoholu, a to v množstve 2,39 promile. Navyše, policajti počas dokumentovania dopravnej nehody zistili, že nebohý vodič nebol držiteľom vodičského oprávnenia, a aby toho nebolo málo, v čase dopravnej nehody mal uložený trest zákazu viesť motorové vozidlá.
Zdroj: (SITA, mt;mlu)
Odporúčané články
V závere roka 2025 sme informovali o tom, že wellness centrum v Národnom olympijskom centre plaveckých športov (NOCKE) pripadlo do nájmu firme mestského poslanca Miroslava Špaka a jeho firme SPAK, s. r. o. Pár dní pred Vianocami ohlásil poslanec Špak v rámci projektu KW360 využívanie fitness a wellness centra v NOCKE za symbolický jednorazový poplatok. Problém je, že SPAK s.r.o. prevádzkuje wellness. Fitness centrum prevádzkuje Naytilus Fitness, ktorý sa od Špakovho projektu dištancoval.
Mesto Košice začalo na základe žiadosti obyvateľov sídliska pripravovať všetky legislatívne kroky, aby mohli poslanci včas pozastaviť alebo odložiť účinnosť plánovaného spustenia regulovaného parkovania na sídlisku Košického vládneho programu (KVP). Iniciatívu plánujú uznesením podporiť aj miestni poslanci na KVP.
Február prinesie do košickej MHD viacero zmien, Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) vyjde v ústrety aj lyžiarom. Ako prepravca informoval na svojom webe, od nedele 1. februára dôjde, okrem iného, aj k zmenám na autobusovej linke 14. Dôvodom je zvýšený nápor cestujúcich na Jahodnú počas lyžiarskej sezóny.