Poslanec Šeliga otvorene kritizoval ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú
Poslanec Národnej rady SR Juraj Šeliga (Za ľudí) v relácii Na telo na televízii Markíza otvorene kritizoval ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú (nom. SaS). Ako skonštatoval, od ministerky očakáva, že v aktuálnej situácii bude stáť v prvej línii.
„Za posledný týždeň som Máriu Kolíkovú nevidel. Hovorím to preto, lebo som kritizoval aj Romana Mikulca a teraz kritizujem Máriu Kolíkovú. V ťažkej situácii čakáme že ministerka spravodlivosti a minister vnútra ponúknu rýchle riešenia,“ povedal Šeliga s tým, že Kolíková môže ostať ministerkou, ale očakáva od nej rýchle opatrenia. Podľa Šeligu sa šéfka rezortu spravodlivosti bojí predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina). „Boris Kollár je taká povaha, že keď mu trochu brnknete do nosa tak on vyskočí z kože, tak sa asi bojí, že či mu nevezme ministerstvo,“ dodal. Doplnil, že mu nebola ponúknutá pozícia ministra spravodlivosti.
Zdroj: (SITA, mb;jme)
Odporúčané články
Neslávne známy podjazd pri katastrálnom úrade v Barci je po 20 rokoch opravený. Podjazd bol opätovne spustený 7. novembra 2025. Roky bol bremenom MČ Barca, aj keď spadá do oblasti MČ Juh a dlho sa riešilo aj určenie jeho vlastníka. Registráciou občianskeho združenia Zachráňme podjazd sa zabezpečilo odstránenie havarijného stavu. Električková trať, ktorá na ňom prechádza, stále čaká na opravu.
Okrúhle číslo pol milióna vybavených cestujúcich sa na letisku Košice v roku 2023 podarilo dosiahnuť koncom septembra. Vlani to bolo 25. augusta a v tomto roku sa to podarilo ešte o niečo skôr, už 14. augusta. Košické letisko tak potvrdzuje kontinuálny trend výrazného nárastu dopytu po leteckej preprave. Za prvých sedem mesiacov roka vybavilo o 13 % cestujúcich viac ako za rovnaké obdobie minulého roka. Júl 2025 bol najsilnejším mesiacom v histórii letiska s vyše 132-tisíc vybavenými cestujúcimi.
Hneď po včerajšom rokovaní s lídrami KDH, SaS a Demokratov o spolupráci som vyrazil predstaviť nášho kandidáta na primátora Košíc Martina Mudráka, pretože v PS prikladáme východu Slovenska obrovskú váhu, vyhlásil predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka.

