Nemocnica v košickej Šaci zaviedla triáž pacientov a obmedzila vstup
Nemocnica v košickej Šaci zaviedla triáž pacientov a obmedzila aj vstup do svojej budovy. TASR o tom informovala Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK, pod ktorú táto nemocnica patrí.
Ako spresnila, triáž zaviedli koncom uplynulého týždňa. Hlavný vchod do nemocnice je v čase pracovných dní otvorený do 16.00 h, v neskorších hodinách a počas víkendov a sviatkov je možné vstupovať do budovy iba zadným vchodom.
Toto zdravotnícke zariadenie v rámci reprofilizácie aktuálne disponuje desiatimi kyslíkovými lôžkami a jedným lôžkom s umelou pľúcnou ventiláciou. „V súčasnosti máme hospitalizovaných päť pacientov s podozrením na ochorenie COVID-19, evidujeme päť pozitívnych zamestnancov a žiadneho v karanténe,“ spresnil riaditeľ nemocnice Pavol Rusnák.
Pre zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu súvisiacu s novým koronavírusom táto nemocnica zaviedla zákaz návštev s niekoľkými výnimkami a sprísnené opatrenia približne od polovice septembra. Pripomína, že v jej priestoroch sa vyžaduje prekrytie horných dýchacích ciest respirátorom FFP2. Pacienti prichádzajúci na ambulantné vyšetrenia sú povinní preukázať sa dokladom o vakcinácii, o prekonaní ochorenia COVID-19 alebo negatívnym testom na toto ochorenie. Otestovať sa môžu nechať aj v nemocničnom mobilnom odberovom mieste, prípadne im lekár navrhne vyšetrenie na konci ordinačných hodín.
Zdroj: TASR (sem lem)
Odporúčané články
Mesto Košice oznamuje, že až do pondelka 2. februára 2026 je možné podať priznanie k dani z nehnuteľností. To musia elektronicky, klasickou poštou alebo osobne na magistráte podať mestu všetci, ktorí vlani kúpili, predali, dostali do daru alebo darovali nehnuteľnosť. Sadzby dane z nehnuteľností zostávajú na rovnakej výške ako vlani.
Komentátora denníka SME Petra Schutza v sobotu popoludní v Košiciach fyzicky napadol neznámy muž. K incidentu došlo na toaletách v nákupnom centre Aupark, kde bol Schutz bez predchádzajúcej slovnej výmeny udretý zozadu do hlavy. Po páde utrpel zlomeninu stehennej kosti a momentálne je hospitalizovaný, pričom čaká na operáciu.
V závere roka 2025 sme informovali o tom, že wellness centrum v Národnom olympijskom centre plaveckých športov (NOCKE) pripadlo do nájmu firme mestského poslanca Miroslava Špaka a jeho firme SPAK, s. r. o. Pár dní pred Vianocami ohlásil poslanec Špak v rámci projektu KW360 využívanie fitness a wellness centra v NOCKE za symbolický jednorazový poplatok. Problém je, že SPAK s.r.o. prevádzkuje wellness. Fitness centrum prevádzkuje Naytilus Fitness, ktorý sa od Špakovho projektu dištancoval.