Niektoré detské ihriská sa dočkajú nových hracích prvkov
Sedem detských ihrísk dostane túto jeseň nové hracie prvky ako hojdačky, šmýkačky či preliezky. Informovala o tom Správa mestskej zelene v Košiciach na svojom facebookovom účte.
Na niektorých miestach sa už s montážou nových prvkov začalo, no niektoré ihriská sa na to ešte len pripravujú demontážou starých hracích prvkov.
Postupne sa nových hracích prvkov dočkajú ihriská na:
- Postupimská 23;
- Hlinkova 32-38;
- Ipeľská-Kysucká;
- Karpatská 2;
- Maďarská 14-16;
- Ždiarska 1-3;
- Rožňavská.

Zdroj: Správa mestskej zelene v Košiciach (BH)
Odporúčané články
Dopravný podnik mesta Košice, a. s. pripomína cestujúcej verejnosti, že v termíne od pondelka 2. marca 2026 do piatka 6. marca 2026 budú linky MHD premávať podľa cestovných poriadkov platných pre pracovné dni – školské prázdniny.
Lekárske odborové združenie (LOZ) upozornilo na pretrvávanie nedostatkov v riadení a obnove Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP) Košice po požiari, ku ktorému došlo predminulý rok. Informovalo o tom LOZ na tlačovej konferencii v utorok.
Rezidentské parkovanie sa na sídlisku KVP od 1. marca nezavedie. Poslanci mestského zastupiteľstva svojim hlasovaním vyšli v ústrety petícii 1600 obyvateľov a ďalších nespokojných občanov, ktorí spochybnili pripravenosť mestskej časti spustiť nový systém. Pre tých, ktorí si už rezidentské karty na sídlisku KVP zakúpili, pripravuje Mesto Košice možnosť vrátenia peňazí alebo posunutia začiatku platnosti karty na nový termín.