Ficove vyhrážky občianskymi nepokojmi považuje premiér za drzosť
Premiér Eduard Heger (OĽaNO) považuje vyhrážky občianskymi nepokojmi zo strany expremiéra Roberta Fica (Smer-SD) za drzosť a opovážlivosť. Povedal to počas dnešnej tlačovej konferencie.
Dodal, že občianske nepokoje a chaos sú v jeho záujme, pretože je to „líder zloby a rozvratu, ktorý zo Slovenska neurobil sociálny štát, ale krajinu, v ktorej malá skupina beztrestne bohatla na jej okrádaní. Premiér Ficovi pripomenul napríklad jeho bývanie v byte daňového podvodníka a povedal, že nezabudol na mnohé veci, ktoré ako premiér robil počas svojich vlád. „Jeho súčasné skutky ukazujú, že hucká občanov voči pokoju, poriadku a rozvahe, ktoré nevyhnutne potrebujeme na to, aby sme riešili pálčivé problémy od pandémie až po následky tejto krízy, ktorým čelí celý svet,“ povedal.
Heger zároveň dodal, že súčasné zvyšovanie cien energií je aj výsledkom zablokovania cien energií na 15 rokov, ktoré sú výsledkom predošlých vlád.
Premiér priznal, že Slovensko zažíva ťažké časy, potrebuje však pokoj, rozvahu, obetavosť, statočnosť a jednotu. „Toto sú vlastnosti, ktoré nás vždy v ťažkých časoch udržali nad vodou napriek tomu, že sa vždy našli ľudia, ktorí nás chceli ťahať pod vodu. Fico mal trikrát možnosť urobiť zo Slovenska úspešnú krajinu, svoje možnosti ale premrhal,“ zdôraznil Heger. Ubezpečil Slovákov, aby sa nebáli a zdôraznil, že spravodlivosť je dôležitý atribút pre každú spoločnosť, a preto treba túto cestu podstupovať ďalej a priviesť Slovensko do úspešného cieľa. Dodal, že súčasná vláda bude pracovať nielen na spravodlivosti, ale aj na rozvoji Slovenska, čomu majú pomôcť aj peniaze v rámci Plánu obnovy a odolnosti.
Zdroj: (SITA, jme;DSe)
Odporúčané články
Policajti v Košickom kraji sa v uplynulých dňoch zamerali na cielenú dopravnú kontrolu, ktorá prebiehala v štyroch okresoch kraja. Osobitná akcia sa uskutočnila v stredu 11. decembra od 11.00 do 15.00 h a do jej priebehu bolo nasadených 82 príslušníkov Policajného zboru. Cieľom bolo zvýšiť bezpečnosť cestnej premávky v období pred Vianocami, keď na cestách narastá nervozita aj hustota dopravy.
Krajiny Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) v stredu prisľúbili nákup amerických zbraní pre Ukrajinu v hodnote stoviek miliónov dolárov. Ruského prezidenta Vladimíra Putina zároveň vyzvali, aby prestal so „siláckymi rečami“ a začal vážne mierové rokovania.
Okrúhle číslo pol milióna vybavených cestujúcich sa na letisku Košice v roku 2023 podarilo dosiahnuť koncom septembra. Vlani to bolo 25. augusta a v tomto roku sa to podarilo ešte o niečo skôr, už 14. augusta. Košické letisko tak potvrdzuje kontinuálny trend výrazného nárastu dopytu po leteckej preprave. Za prvých sedem mesiacov roka vybavilo o 13 % cestujúcich viac ako za rovnaké obdobie minulého roka. Júl 2025 bol najsilnejším mesiacom v histórii letiska s vyše 132-tisíc vybavenými cestujúcimi.