Ako pomôcť ľuďom bez domova v zimnom období?

Jesenný mesiac október sa nesie v duchu pomoci druhým. Zbierka ponožiek pre ľudí bez domova sa koná po celom Slovensku. V Košiciach túto zbierku môžeme nájsť na Ťahanovciach. Od 1. 10. 2021 od 8:00 môžete do vestibulu miestneho úradu na Americkej triede doručovať nové ponožky ako pomoc ľudí bez domova.
Hlavným organizátorom celej tejto akcie je OZ Podaj ďalej. Avšak, v Košiciach túto iniciatívu prevzali QUEENDOM, ktorí o pomoc požiadali miestny úrad Ťahanovce.
,,Mestská časť Košice-Sídlisko Ťahanovce sa zapája podľa možností do akcií, ktorých cieľom je pomoc osobám v núdzi a tým, čo to najviac potrebujú,‘‘ informoval miestny úrad sídliska.
Hlavnou myšlienkou je si uvedomiť, že aj my môžeme pomôcť druhým a prejaviť trochu súcitu a to hlavne v zimnom období. Ponožky sú najdôležitejším oblečením v zime. Môžu zabrániť omrzlinám a podchladeniu.

,,Nikto z nás nevie, ako sa jeho život vyvinie, kedy bude potrebovať pomoc iných. Je v tom symbolika, že si spomenieme, že sú tu aj ľudia, ktorí našu pomoc práve dnes potrebujú a možno zajtra oni pomôžu nám. Pomoc je naozaj symbolická ale pre ľudí bez domova znamená viac tepla, hygienu a vedomosť, že sú tu stále ľudia, ktorým na iných aj na tých najbiednejších záleží. Preto by sme sa mali zapojiť,‘‘ pokračovala prednostka.
Zdroj: MÚ Ťahanovce
Odporúčané články

Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) začína s modernizáciou obojsmerných električiek typu KT8D5. V uplynulých dňoch podpísal čiastkovú zmluvu o dielo na modernizáciu prvej z celkovo deviatich električiek.

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) ukončila práce na napájaní vetiev pri výstavbe obchvatu Košíc. Práce na napojení na už existujúce vetvy sa začali počas uplynulého víkendu, pričom bolo nevyhnutné úplne uzatvoriť pravý jazdný pás R4 pri križovatke Kechnec (smer Milhosť – Košice). V súčasnosti je už doprava v danom úseku bez obmedzení.

V Košiciach žilo pred druhou svetovou vojnou približne 60-tisíc obyvateľov, z nich bolo približne 12 500 Židov. Väčšina žila v južnej časti mesta, kde vyrástli i viaceré synagógy, približuje pre agentúru SITA kurátorka Galérie Ľudovíta Felda v Košiciach Jana Teššerová. Deportácie Židov z Košíc sa začali až v roku 1944, keďže mesto od prvej viedenskej arbitráže v roku 1938 patrilo pod Maďarsko. Deportovaných bolo 15 807 Židov, a to nielen zo samotného mesta, ale aj z blízkeho okolia.