FOTO UDALOSŤ: V Kunsthalle vystavuje gigant slovenského sochárstva
Ján Mathé (* 14. 6. 1922 – † 5. 6. 2012) prežil okrem piatich rokov štúdií sochárstva u Otakara Španiela na pražskej Akadémii výtvarných umení takmer celý život v Košiciach. Jeden z gigantov slovenského sochárstva zanechal v rodnom meste nezmazateľnú stopu. Desiatky jeho nadčasových sôch sú ozdobou košických sídlisk. Gigant slovenského sochárstva sa dočkal zaslúženého uznania. Od minulého štvrtku do 11. septembra tohto roku si v priestoroch Kunsthalle môžete pozrieť prierez jeho nesmierne bohatým celoživotným dielom.





Viac fotografií z výstavy: Odkaz Jána Mathého
Foto: Veronika Janušková
Odporúčané články
Lekárske odborové združenie (LOZ) upozornilo na pretrvávanie nedostatkov v riadení a obnove Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP) Košice po požiari, ku ktorému došlo predminulý rok. Informovalo o tom LOZ na tlačovej konferencii v utorok.
Príslušníci Finančnej správy Slovenskej republiky odhalili na hraničnom priechode Vyšné Nemecké pokus o nezákonnú prepravu veľkej sumy hotovosti. Bankovky v hodnote približne 450-tisíc amerických dolárov boli ukryté v prístrojovej doske osobného automobilu.
Tento týždeň sa v súvislosti so spustením výroby teplej obaľovanej asfaltovej zmesi začína v Košiciach s opravami výtlkov, prepadnutých častí a iných závad na cestách a chodníkoch vo vlastníctve mesta. Od pondelka sa budú zarezávať a vybúravať poškodené časti vozovky a výtlky, v stredu sa začne aj so samotným asfaltovaním.