Pri dopravnej nehode v okolí Košíc sa ťažko zranil 55-ročný Ukrajinec
Pri utorkovej dopravnej nehode v katastri obce Svinica (okres Košice – okolie) sa ťažko zranil 55-ročný Ukrajinec.
Ako na sociálnej sieti uviedla košická krajská polícia, vodič z Ukrajiny na Mitsubishi po prejazde tiahlou ľavotočivou zákrutou stratil z dôvodu únavy kontrolu nad vozidlom, prešiel do protismeru, kde pravou prednou časťou vozidla narazil do ľavej prednej časti vozidla Mercedes. Pri dopravnej nehode vodič Mitsubishi utrpel podľa predbežnej lekárskej správy ťažký úraz a jeho 44-ročná spolujazdkyňa sa zranila ľahko. Dychovou skúškou sa požitie alkoholických nápojov u vodičov nepotvrdilo.
Zdroj: (SITA, mt;mlu)
Odporúčané články
V závere roka 2025 sme informovali o tom, že wellness centrum v Národnom olympijskom centre plaveckých športov (NOCKE) pripadlo do nájmu firme mestského poslanca Miroslava Špaka a jeho firme SPAK, s. r. o. Pár dní pred Vianocami ohlásil poslanec Špak v rámci projektu KW360 využívanie fitness a wellness centra v NOCKE za symbolický jednorazový poplatok. Problém je, že SPAK s.r.o. prevádzkuje wellness. Fitness centrum prevádzkuje Naytilus Fitness, ktorý sa od Špakovho projektu dištancoval.
Aj v Košiciach si pripomenú výročie vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, archeologičky Martiny Kušnírovej. Na sociálnej sieti o tom informuje iniciatíva Košice Spoločne. Pietne zhromaždenie sa uskutoční v sobotu 21. februára o 18:00 pri Immaculate (morový stĺp) na Hlavnej 68.
Modernizácia električkovej trate (MET) na sídlisku Nad jazerom sa už zdarne prehupla do svojej druhej polovice. Momentálne všetko nasvedčuje tomu, že dodržaný bude aj zmluvný termín ukončenia stavebných prác, ktorý je naplánovaný na prelom júla a augusta.