DPMK ukončuje výluku električiek na sídlisku Nad jazerom aj na Alejovej ulici
Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) s výnimkou linky č. 9 od soboty (16. 10) ukončuje výluku električkovej dopravy na sídlisku Nad jazerom. Od utorka 19. októbra ukončí aj výluku na Alejovej ulici. TASR o tom informovala hovorkyňa DPMK Vladimíra Petrušová.
Ako spresnila, rekonštrukčné práce súvisiace s cestno-koľajovými prejazdmi na uvedenom sídlisku ukončili. Linky č. 3, 4 a 7 tak budú od soboty premávať podľa platných cestovných poriadkov. „V úseku Spoločenský pavilón – Važecká (obojsmerne) naďalej premáva náhradná autobusová linka X9,“ dodala s tým, že zároveň sa linka č. 19 vracia do svojej pôvodnej trasy, s konečnou zastávkou Napájadlá, a nebude tak premávať po Važeckú.
Od utorka DPMK ukončí aj výluku električkovej dopravy na Alejovej ulici. Linky č. 9 a R2 budú premávať v pôvodnej trase a podľa pôvodných cestovných poriadkov.
Zdroj. TASR
Odporúčané články
Väčšina Slovákov pociťuje nostalgiu za obdobím socializmu. Až 60 percent obyvateľov verí, že život v bývalom režime bol lepší ako dnes. Podľa prieskumu DEKK Inštitútu má pozitívny obraz o socializme približne 65 percent ľudí, zatiaľ čo len niečo vyše 28 percent si myslí, že za socializmu bolo horšie než dnes. Údaje odhaľujú komplexné príčiny tohto javu a upozorňujú na riziká, ktoré z neho pre súdržnosť spoločnosti vyplývajú. Anketou na našej facebookovej stránke sme chceli zistiť, aký názor majú Košičania.
Rozsvietením vianočného stromčeka na Hlavnej ulici pri Immaculate a otvorením trhov sa začala v Košiciach šíriť sviatočná atmosféra. Pýtali sme sa preto Košičanov, aký rozpočet majú pripravený na kúpu vianočných darčekov.
Polícia vyzýva motoristov, aby mysleli na prezutie zimných pneumatík včas, a takisto, aby mysleli na ďalšie povinnosti, ktoré by mali splniť pred jazdou počas zimného obdobia. Za nesplnenie týchto povinností hrozí vodičom mastná pokuta!

