Fica okradli o 50-tisíc eur, Nicholsonová podáva trestné oznámenie
Poslankyňa Európskeho parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová podáva trestné oznámenie, že predsedu strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica niekto v centrále strany okradol o 50-tisíc eur a zlaté mince. Nicholsonová o tom informovala vo svojom profile na sociálnej sieti.
„Zajtra sa obrátim s trestným oznámením na Generálnu prokuratúru, lebo som sa z dôveryhodného zdroja dozvedela o tom, že okradli Roberta Fica. Nemám rada, keď ubližujú slabým a zraniteľným a bezúhonným,“ uviedla. Dodala, že Fico mohol takto prísť o ročný alebo dvojročný plat poslanca a obáva sa, z čoho vlastne Fico žil.
Nicholsonová podáva trestné oznámenie s bývalým vyšetrovateľom Národnej kriminálnej agentúry, ktorý sa v minulosti zaoberal aj Robertom Kaliňákom. „Pevne verím, že Robert Fico nájde spravodlivosť a že sa mu to všetko vráti. Aj s úrokmi,“ uzavrela europoslankyňa.
Róbert Fico prišiel o svoje peniaze ešte v lete tohto roku, pričom podľa slov Nicholsonovej: ,,Nechcel zaťažovať policajtov, lebo tí majú plné ruky práce s vyšetrovaním tej zberby, ktorá sa okolo Fica celé roky krútila. Chudák jeden.”
(SITA, jme;DSe)
Odporúčané články

Na našej facebookovej stránke sme sa začiatkom júla symbolicky rozlúčili s výraznou osobnosťou Košíc, Dr. Böszörményim, gynekológom-pôrodníkom, ktorý priviedol na svet tisíce detí v Košiciach. Pod našim príspevkom sa nahromadili stovky reakcií, spomienok a komentárov. Dojímavých, vďačných a vzdávajúcich hold jeho profesionalite. Aj preto sme sa rozhodli rozlúčiť s pánom doktorom obsiahlejším článkom.

Ako ozrejmil predseda výkonnej rady Slovenskej akreditačnej agentúry pre vysoké školstvo (SAAVŠ) Robert Redhammer, SAAVŠ je plnohodnotným členom prestížnej Európskej asociácie pre zabezpečovanie kvality vo vysokoškolskom vzdelávaní – ENQA. Študentstvo si vďaka tomu môže užívať všetky výhody.

V Košiciach žilo pred druhou svetovou vojnou približne 60-tisíc obyvateľov, z nich bolo približne 12 500 Židov. Väčšina žila v južnej časti mesta, kde vyrástli i viaceré synagógy, približuje pre agentúru SITA kurátorka Galérie Ľudovíta Felda v Košiciach Jana Teššerová. Deportácie Židov z Košíc sa začali až v roku 1944, keďže mesto od prvej viedenskej arbitráže v roku 1938 patrilo pod Maďarsko. Deportovaných bolo 15 807 Židov, a to nielen zo samotného mesta, ale aj z blízkeho okolia.