Vojaci a zamestnanci rezortu obrany si uctili pamiatku zosnulých kolegov
Príslušníci Ozbrojených síl SR (OS SR) a zamestnanci Ministerstva obrany SR (MO SR) dnes pietnou spomienkou pri Pamätníku zmierenia na nádvorí rezortu obrany vzdali úctu zosnulým vojakom a civilným kolegom. Ako informovala hovorkyňa MO SR Martina Kovaľ Kakaščíková, vedenie rezortu a velenie OS SR si tiež zapálením sviečok v Sieni slávy uctilo aj 58 zosnulých profesionálnych vojakov, ktorí zahynuli počas plnenia úloh v zahraničných misiách alebo operáciách.
„Pamiatka zosnulých patrí spomienkam na všetkých blízkych, pre nás sú to jednoznačne aj členovia vojenskej rodiny – nikdy nezabudneme na vojakov a kolegov, ktorí položili svoje životy pri výkone služby v prospech vlasti – Slovenskej republiky. Česť ich pamiatke,“ povedal minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).
Zdroj: (SITA, mb;DSe)
Odporúčané články
Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) upozorňuje na zmeny v MHD počas vianočných aj novoročných sviatkov. Ako DPMK pripomenul na sociálnej sieti, obdobie školských prázdnin potrvá od 22. decembra 2025 do 7. januára 2026.
V sobotu 29. novembra sa pri Dolnej bráne v Košiciach konal protest proti progresivizmu. Zvolávateľmi boli Alexander Riabov a Andrej Palko, na pódiu vystúpil spevák Marián Greksa či košický komunálny poslanec Michal Djordjevič. Cez telemost sa spojili aj s biskupom Schneiderom z Kazachstanu. Podľa organizátorov prišlo 3000 až 3500 ľudí. Cieľom občianskeho protestu bolo poukázať na škodlivosť ideológie progresivizmu v spoločnosti, rodine a poukázať na jeho dopad na ľudské práva.
Ruská federácia rozmiestnila na hraniciach so Severoatlantickou alianciou 350 až 360-tisíc vojakov, ktorí sú okamžite pripravení na boj. V rozhovore pre nemeckú televíznu stanicu N-TV to uviedol expert na obranu z Kresťanskodemokratickej únie Nemecka Roderich Kiesewetter (CDU). Informuje o tom web Novinky.cz.