V Pereši chystajú najväčšiu investíciu v histórii
V Mestskej časti Pereš bude stáť nový polyfunkčný objekt, v ktorom nájde sídlo poliklinika, supermarket aj miestny úrad. Obyvatelia by tak mali mať plnú občiansku vybavenosť pod jednou strechou.
Nové obchodné centrum vyrastie v lokalite ulíc Bystrická a Revúcka. Na základný kameň polyfunkčného objektu v Pereši slávnostne poklepali dnes ráno. S prácami sa začne ešte tento mesiac, dokončený by mal byť približne o rok.
„Obchodné centrum Pereš je najväčšou investíciou v histórii mestskej časti. Pre obyvateľov Pereša, Lorinčíka a najbližšieho okolia ponúkne širokú a komfortnú občiansku vybavenosť pod jednou strechou,“ informoval starosta Pereša Jozef Karabin.
Nachádzať sa tam bude poliklinika, lekáreň, supermarket, veterinárna ambulancia, petshop, hobby market, kvetinárstvo, pizzeria aj kaviareň. A taktiež miestny úrad, ktorý v súčasnosti sídli v budove bývalej ZŠ na Krompašskej ulici.

Postavia parkovisko a upravia zeleň
Súčasťou polyfunkčného objektu bude aj nové parkovisko so 44 miestami na parkovanie a upravená priľahlá verejná zeleň.
Podľa starostu, táto investícia nebude stáť samosprávu ani obyvateľov žiadne finančné prostriedky.
„Všetky investície znáša investor, ktorý na prenajatom pozemku mestskej časti postaví polyfunkčný objekt vrátane miestneho úradu na svoje náklady,” doplnil starosta.
Investorom sú eseročky OC Pereš a JPC. Náklady na investíciu by nemali presiahnuť 2 milióny eur.
Ilustračná foto: shutterstock
Vizualizácia: MČ Pereš
Odporúčané články
V lesoch pri Košiciach budú počas marca prebiehať plánované ťažbové práce, ktoré sa dotknú aj obľúbenej cyklotrasy medzi obcou Sokoľ a Kráľovou studňou. Mestské lesy Košice upozorňujú návštevníkov, že v dotknutom úseku sa bude pohybovať lesná technika a prejazd po lesnej ceste môže byť dočasne obmedzený.
Protest zvolávajú študentky a študenti naprieč Slovenskom, ale môže prísť každý. Chcú ukázať pretrvávajúcu silu a odhodlanie brániť naše životy v tejto krajine pred normalizáciou a ťahaním Slovenska do sféry vplyvu Ruska.
Prípravy na spustenie výroby v novom závode automobilky Volvo pri Košiciach vstupujú do záverečnej fázy. Spoločnosť potvrdila, že skúšobná prevádzka by sa mala začať približne v polovici tohto roka. V areáli s rozlohou viac ako 300-tisíc metrov štvorcových aktuálne dokončujú stavebné práce a prebieha intenzívna inštalácia technológií.