Trom antirúškarom z piešťanského obchodu hrozí väzba
Troch antirúškarov, ktorých spacifikovali policajti v Piešťanoch, vyšetrovateľka obvinila z prečinu výtržníctva a z útoku na verejného činiteľa. Momentálne sa rozhoduje, či im navrhnú väzobné stíhanie alebo prebehne tzv. super rýchle konanie. Informoval o tom portál tvnoviny.sk.
„Mužom (31, 32 a 40-ročný) z Nitrianskeho kraja teraz hrozí jeden, v najhoršom prípade až päť rokov za mrežami,“ uviedol portál. Pripomenul, že v posledných týždňoch sa skupina antirúškarov sústreďuje v obchodoch a snažia sa nakupovať bez prekrytia dýchacích ciest. Navyše, sú agresívni a prichádzajú do konfliktu so zamestnancami, ale aj policajtmi. V Piešťanoch sa situácia vyhrotila až do takej miery, že agresorov museli muži zákona spacifikovať.
Zdroj: (SITA, ta;isu)
Odporúčané články
Symbolicky na Medzinárodný deň študentstva a v deň výročia študentských protestov, ktoré pred 36 rokmi odštartovali Nežnú revolúciu vzniklo dnes v Košiciach Mestské stredoškolské zastupiteľstvo (MSZ).
Daniel Bombic, známy ako Danny Kollár, ostáva vo väzbe. Ústavný súd SR mu totiž zamietol obe sťažnosti. Bombic, ktorý je obžalovaný z viacerých extrémistických trestných činov, to uviedol na sociálnej sieti Telegram. Ako napísal, z väzby sa už von nedostane.
Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb (VÚSCH), a. s., Košice odlieči vďaka navýšeniu finančného objemu v mesiacoch november a december viac poistencov Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP). Znížia sa tak ich počty na čakacej listine na plánovaný výkon. Kapacitné aj personálne možnosti ústavu to umožňujú, preto ide o významný krok v prospech poistencov najväčšej zdravotnej poisťovne.


