Mazurek zablokoval rečnícky pult v rokovacej sále parlamentu
Nezaradený poslanec Národnej rady SR (NR SR) a člen strany Republika Milan Mazurek zablokoval rečnícky pult v rokovacej sále parlamentu.
Urobil tak po tom, ako si odmietol na výzvu podpredsedu NR SR Milana Laurenčíka (SaS) nasadiť na tvár respirátor. Mazurek má na tvári iba rúško a chce rečniť s ním, inak podľa jeho vlastných slov bude stáť za rečníckym pultom do večera. Laurenčík v reakcii na to vykázal Mazureka z rokovacej sály. Ten však aj napriek tomu odmietol od pultu odmietol odísť, preto podpredseda parlamentu na 15 minút prerušil schôdzu.
(SITA, kh;gko)
Odporúčané články
Prípravným obdobím pred Veľkou nocou je štyridsaťdňový pôst. Je formou pokánia nielen v kresťanstve, ale aj v iných náboženstvách. V Rímskokatolíckej cirkvi sa pôstna príprava na Veľkú noc začína tzv. Popolcovou stredou. Je to streda v siedmom týždni pred Veľkou nocou. Tento rok pripadá na 18. februára.
Kamil Šaško navštívil Detskú fakultnú nemocnicu Košice, kde sa oboznámil s aktuálnym stavom stavebných úprav pripravovaného pracoviska magnetickej rezonancie pre detských pacientov. Počas návštevy absolvoval prehliadku priestorov budúceho pracoviska a s vedením nemocnice rokoval aj o ďalších investičných projektoch, ktoré majú podporiť rozvoj pediatrickej zdravotnej starostlivosti na východnom Slovensku.
Vo Východoslovenskom ústave srdcových a cievnych chorôb v Košiciach bolo uvedené do prevádzky prvé plnohodnotné pracovisko kardio MR vo východoslovenskom regióne. Východoslovenský kardioústav tak prináša komplexnú magnetickú rezonanciu srdca pre dospelých aj detských pacientov s kardiovaskulárnymi ochoreniami, čím sa zásadne zlepšuje dostup nosť špecializovanej diagnostiky na východnom Slovensku.