Problémovú zastávku posunuli
DPMK hneď zareagoval na situáciu, ktorá vznikla zriadením novej dočasnej zastávky na južnej strane Auparku. Ešte včera ju preložil o niekoľko desiatok metrov ďalej, na Štúrovu ulicu.
Na novú zastávku pri Auparku nadávali najmä vodiči. Každý autobus, ktorý na nej zastavil, v jednom pruhu blokoval premávku a zväčšoval kolóny.
Hneď v utorok problematickú zastávku premiestnili. Teraz je pri budove Slovenskej poisťovne na Štúrovej ulici. “Je na mieste, kde bola pôvodne zastávka linky číslo 11. Zmena je realizovaná z dôvodu zachovania bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky,” zdôvodňuje rozhodnutie hovorkyňa DPMK Michaela Karaffová.
Dočasnú zastávku museli zriadiť, lebo po uzatvorení križovatky Senný trh – Protifašistických bojovníkov sa viaceré linky nemohli dostať k zastávke na Roosweltovej pri Hiltone.
V utorok z toho síce mali viacerí cestujúci poriadny chaos, kde nájsť svoj autobus, ale neostáva im iné, len si zvyknúť, kým nebude rekonštrukcia električkovej trate hotová.
Foto: Veronika Janušková
Odporúčané články

Ako Hasičský a záchranný zbor Košického kraja informoval na sociálnej sieti, za 24 hodín mali 176 výjazdov. Najčastejšie sa týkali spadnutých stromov na cestách, uvoľnených častí striech či nebezpečne visiacich konárov.

Žiaci z 34 základných škôl (ZŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice si dnes prevzali koncoročné vysvedčenia. V tomto školskom roku navštevovalo základné školy v meste 17 188 žiakov, z čoho bolo 335 odídencov z Ukrajiny. Naposledy dnes svojich spolužiakov v školských laviciach videlo 1 586 deviatakov, ktorí v septembri nastúpia na stredné školy. V materských školách sa do výchovno-vzdelávacieho procesu najmä hravou formou zapojilo 5 630 detí. Päť základných umeleckých škôl (ZUŠ) rozvíjalo talent 4171 žiakov a jazykové školy učili 1 057 poslucháčov.

V sobotu 14. júna 2025 sa v Dóme sv. Alžbety v Košiciach uskutočnila výnimočná udalosť – slávnosť kňazskej vysviacky. Košická arcidiecéza prijala medzi svojich duchovných pastierov troch novokňazov: Dominika Marušu, Patrika Janóa a Dávida Černigu.