V meste nasnežilo až 15 cm
V Košiciach včera za 24 hodín napadlo od 10 do 15 cm snehu. Pre košice:dnes Dorota Simonová z košického pracoviska Slovenského hydrometeorologického ústavu uviedla: “Na Podhradovej napadlo 15 cm a celková výška snehovej pokrývke dosiahla 21 cm. Na košickom letisku napadlo 10 cm.”
Perné chvíľky mali úrazoví chirurgovia na oboch pracoviskách Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach. Podľa hovorkyne nemocnice Ladislavy Šustovej do 12. hodiny ošetrili na traumatologických ambulanciách 22 úrazov. Výraznú prevahu mali zlomeniny horných a dolných končatín, ľudia prichádzali aj s narazenými chrbtami a poraneniami hlavy. Do večera sa počet zranených zvýšil na viac než 40.
Foto Jozef Jarošík
Odporúčané články
Mesto Košice, v spolupráci s Visit Košice a Creative Industry Košice, vyhlásilo začiatkom marca grantovú výzvu na rok 2026. V rámci nej sú otvorené dva programy.
Chránená oznamovateľka Mária Koránová sa vrátila od 1. apríla do práce na pozíciu hlavnej ekonómky v Záchrannej službe Košice (ZSKE). Koránová v roku 2019 upozornila na podozrenia z viacerých ekonomických trestných činov v košickej záchranke. Krátko po podaní trestného oznámenia ju zamestnávateľ prepustil.
Zoologická záhrada Košice s príchodom veľkonočných sviatkov rozšírila ponuku svojich služieb a intenzívne sa venuje prípravám na otvorenie jubilejnej 40. návštevníckej sezóny.