Minister obrany Jaroslav Naď verí, že prijaté opatrenia nebudú trestať zaočkovaných
Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) verí, že vláda prijme také epidemiologické opatrenia, ktoré prispejú k znižovaniu mobility, ale nebudú trestať zaočkovaných. Uviedol to dnes pri príchode na rokovanie vlády.
„Keby to bolo len o mojom rozhodnutí, tak prijmem také opatrenia, ktoré by smerovali k tomu, aby zaočkovaní ľudia mohli chodiť do obchodov,” povedal Naď. Zároveň doplnil, že dôvod, prečo vláda neprijala opatrenia už na utorňajšom zasadnutí, bol ten, že strana Sloboda a Solidarita si vypýtala čas na premyslenie. „My sme boli pripravení to schváliť v utorok,” dodal.
(SITA, sa;kh)
Odporúčané články
Polícia vyzýva motoristov, aby mysleli na prezutie zimných pneumatík včas, a takisto, aby mysleli na ďalšie povinnosti, ktoré by mali splniť pred jazdou počas zimného obdobia. Za nesplnenie týchto povinností hrozí vodičom mastná pokuta!
Zoologická záhrada v Košiciach po šiestich dňoch opäť privítala návštevníkov. Uzavretá bola pre rozsiahle škody, ktoré v areáli spôsobila kalamita ťažkého mokrého snehu. Ten priebežne vyvracal stromy v rôznych častiach zoo a znemožnil bezpečný pohyb verejnosti.
Oddnes je časť parkovacích miest na Berlínskej ulici v košickej mestskej časti Sídlisko Ťahanovce spoplatnená. Ako informovala mestská časť na sociálnej sieti, k danému riešeniu dospeli po dlhoročných sporoch na základe dohody medzi mestskou časťou, mestom Košice a súkromným vlastníkom pozemkov, spoločnosťou MPV Družstvo.