L. HRÁDOK: Zanietení amatérski filmári vytvárajú internetovú mestskú televíziu
Liptovský Hrádok 25. septembra (TASR) – Popri klasickom tlačenom mesačníku či nedávno zavedenom SMS rozhlase sa liptovskohrádockej radnici osvedčila ako mestský informačný a komunikačný kanál nenákladná internetová televízia. Spravodajské príspevky pripravujú zanietení amatérski filmári. Primátor Branislav Tréger zdôraznil, že v osemtisícovom mestečku nemá zmysel budovať a prevádzkovať drahé televízne štúdio. “Využívame možnosť, že tu máme skvelých amatérskych filmárov. Na odplatu im vychádzame v ústrety pri ich aktivitách, napríklad pri organizovaní pravidelných súťažných prehliadok,” vysvetlil pre TASR. “Je to veľmi kvalitná produkcia nášho Art Štúdia doslova za drobné. Partia okolo Ľubora Patscha vyrába profesionálne spravodajské šoty z aktuálneho diania v našom meste a blízkom okolí. Prostredníctvom jednoducho dostupnej internetovej stránky si ich pozrie pomerne veľké množstvo ľudí nielen u nás, ale aj v zahraničí,” vyzdvihol Tréger. “Radi by sme divákom našej internetovej televízie ponúkli mimoriadne zaujímavé dobové dokumentárne filmy. Ľubor Patsch ich natočil neúrekom. Veľkou vzácnosťou je napríklad zvečnenie poslednej jazdy lesnej železničky či prestavby hradu. Určite stojí za to vrátiť sa občas s trochou nostalgie do minulosti,” dodal primátor Liptovského Hrádku. UPOZORNENIE: TASR vydá k správe zvukový záznam a videozáznam. hri zll
Odporúčané články
Zápisy budúcich prvákov do košických základných škôl (ZŠ) sú naplánované na piatok (10. 4.) medzi 14.00 až 18.00 h a sobotu (11. 4.) od 8.00 do 12.00 h. Informuje o tom mesto Košice na svojej webovej stránke.
Prvý ročník medzinárodnej súťaže Beauty Talent Košice 2026 sa konal 16. apríla 2026 v Košiciach. Súťaž v účesovej a dekoratívnej tvorbe študentov stredných škôl organizovala Stredná odborná škola beauty služieb Košice spolu s Košickým samosprávnym krajom. Súťažili študenti odborov kaderník, barbier, kozmetik a vizážista.
Košice zažívajú ďalšie hromadné prepúšťanie v segmente informačných technológií. Spoločnosť ABB Solutions Slovakia plánuje zrušiť viac ako 60 pracovných miest zo svojho vyše 100-členného lokálneho tímu. Krok prichádza v čase, keď okliešťovanie kapacít ohlásili aj iné nadnárodné spoločnosti pôsobiace v regióne.