Výberového konania na post riaditeľa Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach sa zúčastnil iba jeden záujemca
Vo výberovom konaní na pozíciu riaditeľa Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach splnil predpoklady a požiadavky Ministerstva zdravotníctva SR jeho súčasný riaditeľ Ján Slávik. Podľa informácií zverejnených na oficiálnych stránkach rezortu bol jediným uchádzačom, ktorý sa v stanovenom termíne prihlásil.
Záverečné hodnotenie výberového konania sa uskutočnilo 23. novembra. V rámci neho päťčlenná výberová komisia zhodnotila projekt stratégie rozvoja organizácie a odpovede uchádzača na otázky. Z maximálneho možného počtu 200 bodov získal Slávik 190.
V rovnakej nemocnici prebiehalo aj výberové konanie na post riaditeľa pre liečebno-preventívnu starostlivosť, ktorého sa zúčastnili dvaja uchádzači. Vyšší počet bodov získať Ľuboslav Beňa, a to konkrétne 180. Na druhom mieste s počtom bodov 142 skončil Tomáš Andráš.
Zdroj: (SITA, it;pla)
Odporúčané články
V najväčšom hutníckom podniku na Slovensku, U. S. Steel Košice, bola v pondelok 12. januára 2026 vyhlásená štrajková pohotovosť. Pristúpila k nej Rada odborov OZ KOVO pôsobiaca v spoločnosti po tom, čo ani po ôsmich kolách kolektívneho vyjednávania nedošlo k dohode o novej podnikovej kolektívnej zmluve. Tá predchádzajúca prestala platiť k 31. decembru 2025.
Vďaka „Primátorskému punču“ sa podarilo na sklonku roka vyzbierať pre 4 charitatívne organizácie rekordných takmer 46 tisíc eur, čo je takmer o 12 tisíc eur viac ako v uplynulom roku. Počas viac ako 3 týždňov sa pri stánku s punčom na Vianočných trhoch na Hlavnej ulici zastavili tisíce Košičanov a návštevníkov mesta, aby podporili dobrú vec.
Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) informuje cestujúcich o dočasných zmenách v mestskej hromadnej doprave z dôvodu technickej udalosti. Obmedzenia sa dotýkajú električkových liniek 1, 3 a 9, na ktorých bola v niektorých úsekoch zavedená náhradná autobusová doprava.