Medzinárodný deň počítačovej bezpečnosti upozorňuje na ochranu našich dát
Zabezpečenie našich zariadení a uložených dát je v pokrokovej dobe esenciálna nevyhnutnosť. Vyspelosť počítačov sa posúva každým dňom o krok dopredu. Svetový deň nám 30. novembra pripomína aby sme sa neustále informovali o kontrole našich počítačov, ktoré sú pre nás rutinou.
Dôsledky uložených informácií
Cieľom odborníkov je, aby primárne poskytli dôležité skutočnosti o bezpečí a upozornili nás na hrozby vo virtuálnom prostredí. Motív svetového dňa vznikol v roku 1988. Každý deň využívame počítače, aby sme zostali v spojení. Prijímame mediálne obsahy, komunikujeme, dištančne prostredníctvom nich pracujeme a vykonávame mnoho bankových prevodov. Môžeme im skutočne natoľko dôverovať? Naše heslá, fotky, osobné údaje a bankové údaje poskytujeme počítaču každý deň. Konzekvencie útokov siahajú cez krádeže identít, podvody až po vírusy, ktoré napadajú naše počítače.
Ako chrániť svoj počítač a osobné údaje?
Využívanie silných hesiel môže pripomínať síce banálnu pripomienku, no nezabúdajme na to. Prístup do počítača si môžete rovnako zabezpečiť heslom. Nezdieľajte ich a nezapisujte do vášho zariadenia. Programy, ktoré u vás nespĺňajú funkciu odinštalujte. Nevyhnutné je, aby ste svoj počítač poistili antivírusovým softvérom a udržali ho aktivovaný. Poraďte sa a ochráňte zariadenie sieťovým bezpečnostným systémom na základe stanovených pravidiel. Keď počítač momentálne nevyužívate, je dôležité odhlásiť sa. Skontrolujte svoje pripojenie a nenapájajte sa na podozrivé odomknuté bezdrôtové siete.
Zdroj: daysoftheyear.com, Martina Fircáková