Košických motoristov čaká uzávierka úseku na Mojmírovej ulici
Už zajtra, v sobotu 4. 12., čaká motoristov v Košiciach trojhodinové obmedzenie dopravy. Medzi 8:00 – 11:00 bude takmer 70-metrový úsek Mojmírovej ulice od Štúrovej ulice po Grešákovu úplne uzatvorený. Uzávierka bude označená dočasným prenosným dopravným značením.
Dôvodom spomínanej uzávierky je vykládka chladiaceho stroja a oceľovej konštrukcie na strechu obchodného domu Dargov. Úseku sa ale môžete vyhnúť po iných uliciach v Starom Meste.
Zdroj: (FB/Košice – Mesto Košice, vu)
Odporúčané články
Oddnes je časť parkovacích miest na Berlínskej ulici v košickej mestskej časti Sídlisko Ťahanovce spoplatnená. Ako informovala mestská časť na sociálnej sieti, k danému riešeniu dospeli po dlhoročných sporoch na základe dohody medzi mestskou časťou, mestom Košice a súkromným vlastníkom pozemkov, spoločnosťou MPV Družstvo.
Centrum Košíc v sobotu večer zaplnilo viac ako 25-tisíc ľudí. Pred Dómom sv. Alžbety sa konalo podujatie v rámci Jubilejného stretnutia mladých s arcibiskupom Bernardom Boberom, ktoré sa nieslo v duchu radosti, viery a hudby. Hlavnou hviezdou večera bol portugalský kňaz DJ Padre Guilherme, považovaný za najznámejšieho kresťanského DJ-a na svete.
Ako sme nedávno informovali, v Mestskej časti Západ sa rozmohli prípady vykrádania áut. Počet vlámačiek stúpol až štvornásobne a šíria sa dohady, že by to mohli mať na svedomí organizované skupiny. Oslovili sme starostu MČ Západ Marcela Vrchotu s otázkami, kedy by mohli začať dohliadať na bezpečnosť v rizikových oblastiach žandári aj ako sa dá predchádzať ďalším podobným prípadom.


