Hrozí Košiciam celoplošné zatvorenie škôl?
Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Košiciach monitoruje súčasnú situáciu v školách a školských zariadeniach, a na základe aktuálnych údajov v konkrétnych školách prijíma opatrenia. O súčasnej situácii na školách a o ich fungovaní nás informovala vedúca odboru hygieny detí a mládeže RÚVZ so sídlom v Košiciach, Katarína Strmenská.
Aký je postup, ak sa v triede vyskytne pozitivita?
“Pokiaľ v triede je hlásená pozitivita u žiaka, trieda ide do karantény. Výnimku majú deti očkované, alebo ktoré prekonali v posledných 180 dňoch ochorenie. Sledujeme tiež neprítomnosť detí na školách, ako aj zabezpečenie prevádzky školy pedagogickým i nepedagogickým personálom,” objasnila situáciu Strmenská.
O celoplošnom uzatvorení škôl RÚVZ v Košiciach, zatiaľ neuvažuje
Podľa slov vedúcej odboru hygieny detí a mládeže o rozhodnutí, či školy na území mesta Košice zatvoria, rozhoduje v konečnom dôsledku Krajský pandemický štáb. Ten vychádza zo súčasnej situácie, podloženej aktuálnymi štatistickými údajmi, “T. č., aj s prihliadnutím na skutočnosť, že od 13.12. bude na 2.st. ZŠ a v SŠ plošne dištančné vzdelávanie, sa neuvažuje o celoplošnom uzatváraní škôl v meste,” dodala Strmenská.
“Súčasná situácia sa mení zo dňa na deň, t. č. máme v meste Košice a okrese Košice-okolie zatvorených 6 MŠ, 11 ZŠ a 11 SŠ,” priblížila Katarína Strmenská.
RÚVZ v Košiciach dostáva veľa podnetov v súvislosti s opatreniami na školách
Podľa slov vedúcej odboru Hygieny detí a mládeže dostáva RÚVZ v Košiciach veľa podnetov, ktoré sú rôznorodé. Sťažovateľov možno rozdeliť do dvoch skupín – tí, ktorí sa sťažujú, že opatrenia sú veľmi slabé a chcú zavrieť všetky školy, a to hneď. Na druhej strane sú tu aj takí, ktorí sa sťažujú ak RÚVZ odporučí konkrétnej škole prejsť na dištančnú výučbu.
Zdroj: (RÚVZ so sídlom v Košiciach, vu)
Odporúčané články
Všetkých 880 chodníkov v projekte „Adoptuj si chodník a zarábaj“ bolo počas prvých dní tohtoročného piateho ročníka adoptovaných. Mesto Košice tak od včera pridáva nové úseky, čím zvýši počet adoptovateľných chodníkov na viac ako 900.
Košičania si zatiaľ za odpad priplácať nebudú. Poslanci mestského zastupiteľstva zmenu príslušného všeobecne záväzného nariadenia neschválili, napriek tomu, že hlasovali tajne. Poplatok na osobu za kalendárny rok mal podľa návrhu stúpnuť zo súčasných 57 eur na 65 eur.
V Košiciach od 1. novembra začal platiť operačný plán zimnej údržby komunikácií, ktorý bude trvať až do konca marca 2025. Zabezpečuje ho spoločnosť KOSIT v spolupráci s Magistrátom mesta Košice. Zimná údržba pokrýva približne 700 kilometrov ciest a chodníkov a počíta s nasadením vyše 200 pracovníkov, vrátane vodičov, dispečerov a ďalších.