Pre návštevníkov Košickej zoo vybudovali nový informačný systém
V Zoologickej záhrade Košice pribudol nový informačný systém, ktorý návštevníkom uľahčí orientáciu v areáli. Vybudovali ho v rámci cezhraničného projektu s podporou eurofondov s rozpočtom 32.000 eur.
Myšlienku projektu zameranú na podporu rozvoja turistického ruchu tvorcovia pretavili do skvalitnenia služieb pre návštevníkov. “Hlavným výstupom je nový informačný systém. Ten pozostáva z troch informačných tabúľ s maľovanou mapou areálu, ôsmich rozcestníkov – stĺpov s orientačnými smerovkami v tvare šípok, na ktorých sa nachádzajú piktogramy zrozumiteľné aj pre cudzincov. Na informačných tabuliach sa nachádzajú názvy zvierat v troch jazykoch – slovenčine, maďarčine a angličtine,” priblížil pre TASR hovorí jeden z tvorcov projektu Patrik Pastorek.
Informačný systém zároveň vznikol v účelovej budove zoo na Mojmírovej ulici v Košiciach v pripravovanom Zoo Dome. Umiestnených je tam päť vzdelávacích tabúľ, tri informačné tabule, menovky pre zvieratá, označenie miestností a ukazovatele smeru. Vzdelávacie tabule informujú napríklad o ochrane druhov, zoogeografických oblastiach, sústave Natura 2000 či biológii obojživelníkov a plazov.
“Spracovanie tabúľ bolo poňaté inovatívne, aby boli čo najzaujímavejšie pre detského návštevníka. Vďaka projektu bude môcť košická zoo v tamojších priestoroch prezentovať vzdelávacie programy prostredníctvom moderných technológií,” informovala Eva Malešová z košickej zoo.
Projekt s názvom Zoologické záhrady – bez hraníc realizovali v rámci programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Maďarsko. Partnerom bola Zoo Nyíregyháza.
Zdroj: (TASR, hol liv)
Odporúčané články
Na Hornáde v nedeľu otvorili novú vodácku sezónu. Tradičná akcia odštartovala ráno spoločným splavom z Veľkej Lodiny a končí sa v Košiciach v blízkosti Ťahanovského mosta.
V metropole východu sa tento týždeň sa začalo aj so súvislými opravami chodníkov vo veľkých mestských častiach. Ako prvé dostanú nový asfaltový povrch chodníky na uliciach Čajakova 3, Florianska pri rohu so Škultétyho ulicou, Vojenská 4 – 12, Rosná 1 – 5, Užhorodská (vnútorná časť), Južná trieda 19, Ladožská 7 -16, Družicová 1 – 3, Stálicová 1 – 5, Watsonova 53 – 57, Vysokoškolská, Tomašikova 1 – 25, Obchodná vnútroblok, Pekinská za budovou Freshu, Belehradská 11 po vežiak na Juhoslovanskej 7, chodník pred ZŠ Belehradská, Maršala Koneva pri Poliklinike Východ, Kalinovská 2 – 18 ako aj chodník pred ZŠ Fábryho.
Na košickom sídlisku Terasa sa cez víkend uskutočnila dobrovoľnícka akcia zameraná na čistenie verejných priestorov. Upratovanie prebiehalo v lokalite Luník VIII, kde sa podarilo odstrániť väčšie množstvo odpadu.