Interpol hľadá ešte štyroch Košičanov
KOŠICE

Róbert Nigut.
– Františka Matika našiel Interpol po rokoch v spolupráci s odborom pátrania slovenskej polície a srbskými útvarmi. Medzinárodná organizácia kriminálnej polície v súčasnosti hľadá ešte štyroch mužov pochádzajúcich z Košíc.
Najznámejší z nich je Róbert Nigut (37), ktorý podľa špeciálnej prokuratúry ako člen gangu podsvetia Róberta Okoličányho spáchal tri vraždy. Pri jednej z nich v roku 2005 dávka zo samopalu v košických uliciach zabila aj náhodného svedka. Na úteku je od augusta 2013, kedy sa podľa polície v rekreačnej oblasti Jahodná pokúsil zastreliť muža z Gelnice.
V databáze Interpolu je tiež Košičan Pavel Zika (47) odsúdený v Čechách za úverové podvody a falšovanie peňazí. Interpol vyzýva o pomoc aj pri pátraní po podvodníkoch Petrovi Šefčíkovi (42) a Milanovi Herichovi (53).
Odporúčané články
Košice sú krásne historické mesto s jedinečnou atmosférou, no v posledných rokoch čoraz viac zápasia s problémom, ktorý mnohých obyvateľov každý deň obťažuje čoraz viac – reklamným smogom. Pri vjazdoch do mesta, na hlavných ťahoch, ale aj v obytných zónach pribúdajú billboardy, reklamné tabule, bannery či rôzne improvizované reklamné konštrukcie. Mnohé z nich sú staré, poškodené alebo esteticky nevhodné. Niektoré sú dokonca umiestnené bez povolenia o čom aj náš portál KOŠICE: DNES v minulosti informoval.
Tento týždeň sa v súvislosti so spustením výroby teplej obaľovanej asfaltovej zmesi začína v Košiciach s opravami výtlkov, prepadnutých častí a iných závad na cestách a chodníkoch vo vlastníctve mesta. Od pondelka sa budú zarezávať a vybúravať poškodené časti vozovky a výtlky, v stredu sa začne aj so samotným asfaltovaním.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.