VÚSCH ako jedna z prvých nemocníc používa BIOVAK na prepravu Covid pacientov
Po prevoze pacienta s potvrdeným ochorením alebo podozrením na COVID-19 je nutné vykonať množstvo úkonov spojených s dezinfekciou, ktoré stoja veľa času. Biovak je riešením, pretože sa predíde prípadnému kontaminovaniu prostredia a nemocnica sa tak môže venovať aj naďalej bielej medicíne. Aj vďaka biovaku dokáže Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb, a.s. (VÚSCH, a.s.) udržať chod svojich pracovísk.
Transportný biovak NX-BIOBOX-D2 má operačnú dobu do 10 hodín, pričom doba nabíjania je 3 hodiny. Jeho životnosť je maximálne 500 nabíjacích cyklov. Súčasťou sú 2 prachové filtre s pretlakovým ventilom pri hlave pacienta a pri nohách sú filtračno-ventilačné jednotky s kombinovanými filtrami. Na bočných stranách vaku sú vytvorené otvory na prevedenie hadičiek či káblov a po bokoch sú umiestnené izolované otvory pre zdravotnícky personál.
Biovak pomáha pacientom s nedostatočným okysličením krvi efektívnejšie dýchať vďaka tomu, že vak vytvára kyslíkový stan. Hlavná verejná zdravotníčka VÚSCH, a.s., Mgr. Karin Zeisbergová tvrdí, že práve vďaka biovaku, ktorého použitie schválil Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Košiciach, je ušetrené množstvo času, a tiež je chránené zdravie aj bezpečnosť ostatných pacientov či zamestnancov VÚSCH, a.s. „Použitie vaku je jednoduché, náš personál sme rýchlo zaškolili a používame ho denne pri prevoze pacientov,“ dodáva MUDr. Matej Moščovič, ktorý je vedúcim lekárom Covid oddelenia VÚSCH.
>>> Viac foto nájdete v GALÉRII. <<<
Zdroj: vusch.sk, MK
Galéria
Odporúčané články
Prvý ročník preteku Emil Zátopek Ostrava Golden Marathon priniesol úspech pre štafetový tím reprezentujúci mesto Košice.
Členovia Hasičského a záchranného zboru navštívili Materskú školu Budapeštianska 1 a jej elokované pracovisko na Viedenskej 34 v Košiciach, aby najmenším deťom zábavnou a interaktívnou formou priblížili základy bezpečnosti a predstavili im prácu záchranných zložiek.
Slovensko môže vďaka svojej geografickej blízkosti a historickým väzbám, zohrávať kľúčovú úlohu v podpore Ukrajiny na ceste k obnoveniu krajiny a integrácii do Európskej únie. Prvé zasadnutie platformy Partnerstvo pre Ukrajinu má otvoriť dvere širšej spolupráci medzi slovenskými a ukrajinskými organizáciami a posilniť koordináciu aktivít na úrovni štátnych aj súkromných inštitúcií.