V sobotu odhalili PCR testy 2 130 nakazených

PCR testy za sobotu odhalili na Slovensku 2 130 nakazených, laboratóriá vykonali 9 378 vyšetrení. Počet hospitalizovaných klesol o šesť a v nemocniciach tak leží celkovo 2 124 pacientov s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň. Za uplynulý deň pribudlo 29 obetí koronavírusu. Zaočkovať prvou dávkou vakcíny sa nechalo 2 256 ľudí. Prvú očkovaciu dávku už dostalo celkovo spolu 2 758 201 ľudí. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.
Najviac pozitívne testovaných ľudí PCR testami bolo v sobotu v Trnavskom kraji, najmenej v Košickom. Takmer 65 percent z nich nebolo zaočkovaných. Pozitívny výsledok antigénového testu malo 254 osôb, takmer 64 percent z nich nie je očkovaných. Informovala o tom hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.
Na jednotke intenzívnej starostlivosti a oddelení akútnej a intenzívnej medicíny je 422 osôb. Podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 211 ľudí. Takmer 83 percent z hospitalizovaných pacientov nie je zaočkovaných, alebo má len jednu dávku očkovacej látky.
Treťou dávkou vakcíny sa v sobotu zaočkovalo 19 499 ľudí (spolu 1 102 207), druhú dávku očkovacej látky dostalo 325 osôb (spolu 2 598 688).
Zdroj: (SITA, mt;mb)
Odporúčané články

Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) informoval verejnosť o plánovanom čistení električkových žliabkov, ktoré sa uskutoční vo štvrtok večer 3. júla 2025.

Mesto Košice vybudovalo v areáli Bytového podniku mesta Košice (BPMK) zberné parkovisko. Dočasne sa ňom „uskladnia“ autovraky a odtiahnuté autá, ktoré tvoria prekážku na ceste alebo porušili zákon o cestnej premávke pri nesprávnom parkovaní na košických uliciach.

Jedna z najvýznamnejších investícií do cestnej infraštruktúry na východnom Slovensku sa blíži k dokončeniu. Obchvat Košíc, konkrétne druhú etapu úseku R2 Košice, Šaca – Košické Oľšany, plánuje Národná diaľničná spoločnosť (NDS) motoristom odovzdať do užívania ešte v tomto roku. S aktuálnou fázou výstavby však súvisia aj dočasné dopravné obmedzenia, ktoré sa dotknú najmä cesty R4 pri križovatke Kechnec.