K útoku v Miloslavove sa vyjadrilo dievča, ktoré sa ho zúčastnilo

Celé Slovensko už pár dní sleduje prípad 11-ročného dievčaťa, ktoré opili, zbili a nahé nafotili v Miloslavove. Tento “gang” mal v Miloslavove vyčíňať už dlhšiu dobu. K incidentu sa pre televíziu Markíza vyjadrila matka dievčaťa, ale aj jedno dievča zo zúčastnených.
Dievča sa podľa slov mamy malo v ten deň vypýtať von so spolužiačkami. Stretnúť sa mali v Miloslavove v družstve. Okolo piatej sa ešte ozvala svojej mame, že pôjde na vlak a napíše jej, kedy príde, aby ju čakala na stanici. Dievča už však svojej mame nenapísalo.
K tomu, čo sa stalo, sa pre televíziu Markíza vyjadrilo aj dievča. Podľa jej slov nechtiac vyliala kofolu, za čo do nej jedno dievča zo skupiny začalo liať vodku. To bolo posledné, čo si pamätá, nepamätá si ani to, že ju zbili.
“Som išla 17:33 na autobus do Miloslavova. Ja keď som tam došla, no tak ona ešte tam bola na stole a s ňou akože dávali preč odtlačky z tašky, nechápem načo. Dopočula som sa tak, že ju najprv začali fackať a potom, že jej dávali bomby, že ju kopali a tak. To, čo som ja videla, no tak to som videla len facky. Ale už vtedy bola krvavá moc,” povedalo jedno z detí, ktoré sa útoku zúčastnilo.
K útoku, ktorý sa v Miloslavove odohral, sa na adresu hlavnej útočníčky vyjadrila aj klinická psychologička Kata Piačková: “Tá sa smiala, čiže to bola sranda, to bola zábava, to bolo vzrušenie, to bolo niečo, čo iní nedokážu.” Úlohu tam podľa psychologičky Piačkovej mohol zohrať aj alkohol, ktorý odbúrava zábrany.
Priestor na vyjadrenie dostalo aj dievča, ktoré bolo vidieť na videu. Nikto však neodpovedal. K incidentu sa vyjadril iba jej otec na internete, podľa ktorého sa 11-ročnému dievčaťu snažila len pomôcť. Keď bolo dievča v bezvedomí a nereagovalo, skupinka detí sa podľa informácií mala dohadovať na tom, čo povedia záchranárom a polícii. Podľa Kristíny Kovešovej sa mali snažiť zamaskovať aj všetky stopy. Podľa informácií jej rozbili mobil a obliali vodkou, aby neostali žiadne odtlačky.
“…a oni mi začali trhať mobil z ruky, že povedia, že oni ju našli. Ja som sa toho strašne bála, lebo hneď začala hovoriť také veci, že aj tak ona z toho nič nebude mať, že všetko bude na nás, pretože jej mama je policajtka,” uviedlo dievča, ktoré sa zúčastnilo útoku.
Mama sa vyjadrila, že svoju dcéru čakali na stanici, avšak neprišla. Polícia im zavolala, až keď sa vrátili domov. Vtedy sa dozvedeli, že je ich dcéra v nemocnici na Kramároch dobitá a opitá. Momentálne ma dievča bolesti tváre a nedokáže dobre jesť. Útok, ktorý sa stal ju trápi. Jej mama sa preto bojí, aby si niečo nespravila. Podľa psychologičky sa jej celý incident môže neskôr premietať vo flashbackoch, čo ju dostane do stavu, že tento stav prežíva znova.
Zdroj: (Televízia Markíza, ZL)
Odporúčané články

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) ukončila práce na napájaní vetiev pri výstavbe obchvatu Košíc. Práce na napojení na už existujúce vetvy sa začali počas uplynulého víkendu, pričom bolo nevyhnutné úplne uzatvoriť pravý jazdný pás R4 pri križovatke Kechnec (smer Milhosť – Košice). V súčasnosti je už doprava v danom úseku bez obmedzení.

Vďaka podpore Fondu na podporu umenia (FPU) sa Východoslovenskému múzeu (VSM) v Košiciach podarilo zakúpiť entomologickú kolekciu jedného z popredných slovenských entomológov. Ako VSM informovalo na sociálnej sieti ide o Ľubomíra Panigaja, ktorý sa venuje výskumu motýľov. Predmetná zbierka zahŕňa 382 druhov motýľov zo 16 čeľadí. Exemplárov je celkovo 2 011.

V Košiciach žilo pred druhou svetovou vojnou približne 60-tisíc obyvateľov, z nich bolo približne 12 500 Židov. Väčšina žila v južnej časti mesta, kde vyrástli i viaceré synagógy, približuje pre agentúru SITA kurátorka Galérie Ľudovíta Felda v Košiciach Jana Teššerová. Deportácie Židov z Košíc sa začali až v roku 1944, keďže mesto od prvej viedenskej arbitráže v roku 1938 patrilo pod Maďarsko. Deportovaných bolo 15 807 Židov, a to nielen zo samotného mesta, ale aj z blízkeho okolia.