Pre portál úradu vlády Matovič ako premiér neexistoval
Na webovej stránke úradu vlády nie sú zachytené personálne zmeny na čele kabinetu a jednotlivých ministerstvách v tomto volebnom období. Portál neuvádza, že Igor Matovič (OĽaNO) bol premiérom a ani to, že ministrom zdravotníctva bol Marek Krajčí (OĽaNO) a ministrom pôdohospodárstva Ján Mičovský (vtedy OĽaNO). Na webe sú zverejnení len aktuálni členovia vlády.
Úrad vlády neodpovedal, prečo na svojej webovej stránke pri členoch vlády neuvádza personálne zmeny, ktoré sa udiali vlani po demisii premiéra Matoviča. Pre návštevníka portálu sa tak navodzuje dojem, ako keby bol Eduard Heger (OĽaNO) predsedom vlády od začiatku tohto volebného obdobia.
Po voľbách v marci 2020 sa postavil na čelo vlády Matovič. Výsledkom vlaňajšej marcovej vládnej krízy bola jeho demisia, a teda aj odstúpenie celého kabinetu. Krátko predtým 12. marca 2021 podal demisiu minister zdravotníctva Krajčí. Prezidentka Zuzana Čaputová 1. apríla 2021 vymenovala Hegerovu vládu. Matovič v nej zaujal pozíciu vicepremiéra a ministra financií. V novej vláde už bol minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nom. OĽaNO). Minister pôdohospodárstva Mičovský bol členom Matovičovej i Hegerovej vlády. Prezidentka Mičovského demisiu prijala 8. júna 2021 a zároveň vymenovala jeho nástupcu Samuela Vlčana.
Zdroj: (SITA, ta;isu)
Odporúčané články
Okrúhle číslo pol milióna vybavených cestujúcich sa na letisku Košice v roku 2023 podarilo dosiahnuť koncom septembra. Vlani to bolo 25. augusta a v tomto roku sa to podarilo ešte o niečo skôr, už 14. augusta. Košické letisko tak potvrdzuje kontinuálny trend výrazného nárastu dopytu po leteckej preprave. Za prvých sedem mesiacov roka vybavilo o 13 % cestujúcich viac ako za rovnaké obdobie minulého roka. Júl 2025 bol najsilnejším mesiacom v histórii letiska s vyše 132-tisíc vybavenými cestujúcimi.
Mesto Košice pokračuje v projekte obnovy národnej kultúrnej pamiatky – súboru kalvárskych kaplniek v Košiciach aj s blízkym areálom. V uplynulých mesiacoch sa uskutočnili všetky prípravné práce týkajúce sa získania a realizácie viacerých odborných posudkov, sondáží a archeologického, reštaurátorskeho aj architektonicko-historického výskumu, ktoré boli podmienkou Krajského pamiatkového úradu (KPÚ) pre štartom ich komplexnej obnovy.
Ako sme nedávno informovali, v Mestskej časti Západ sa rozmohli prípady vykrádania áut. Počet vlámačiek stúpol až štvornásobne a šíria sa dohady, že by to mohli mať na svedomí organizované skupiny. Oslovili sme starostu MČ Západ Marcela Vrchotu s otázkami, kedy by mohli začať dohliadať na bezpečnosť v rizikových oblastiach žandári aj ako sa dá predchádzať ďalším podobným prípadom.


