Prezenčná výučba na vysokých školách je podľa Gröhlinga otvorená pre všetkých
Prezenčná výučba na vysokých školách je otvorená pre všetkých a pravidlá neobmedzuje žiadna vyhláška. Uviedol to minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) vo svojom profile na sociálnej sieti. Zároveň dodal, že pri karanténe sú pravidlá a výnimky (očkovaní, prekonané ochorenie COVID-19) rovnaké ako inde.
Odbor komunikácie a marketingu ministerstva školstva 14. januára pre agentúru SITA konštatoval, že vysoké školy sú autonómne a je na nich, akú formu výučby si zvolia. Zároveň platí, že školy musia postupovať v súlade s novými vyhláškami, ktoré súvisia so schválenými vládnymi opatreniami proti variantu omikron. Gröhling 13. januára na tlačovej konferencii odporučil, aby sa študenti vzdelávali prezenčne.
„Naozaj sa rozprávame o mladých ľuďoch, nad 18 rokov, ktorí môžu využiť očkovanie a predpokladám, že neveria rôznym hoaxom a iným veciam, ale očkovanie využijú, pretože tým v prvom rade chránia seba, svoju rodinu, ale aj prístup k vzdelávaniu. Ak máme otvorené základné školy a stredné školy a riaditelia majú enormnú snahu, aby zachovali prezenčné vyučovanie, ja nevidím absolútne žiadny dôvod, aby vysoké školy vzdelávali online,“ zhodnotil.
Zdroj: (SITA, adz)
Odporúčané články
Nájsť večer voľné parkovacie miesto na košickom sídlisku Ťahanovce je pre mnohých vodičov každodenný problém. Po návrate z práce často krúžia po sídlisku niekoľko minút, kým sa im podarí zaparkovať. Niektorí nakoniec zastavia aj na miestach, ktoré na parkovanie pôvodne ani neboli určené.
V obci Rakovnica v okrese Rožňava došlo vo štvrtok (9. 4.) k požiaru jedného z rodinných domov. Pri udalosti sa nikto nezranil, škodu vyčíslili na 80.000 eur. Na sociálnej sieti o tom informoval Hasičský a záchranný zbor (HaZZ).
Štvrtkové rokovanie Národnej rady (NR) SR ukončili poslanci debatou k novele zákona o meste Košice, ktorá predpokladá zníženie počtu košických mestských častí (MČ). V rozprave vystupovali najmä opoziční poslanci. Kritizovali, že do návrhu prišli v druhom čítaní výrazné zmeny.