V minulosti hotel pre smotánku, dnes zhorenisko. Aj taký je osud kedysi slávneho hotela Hrabina (VIDEO)

Večer z nedele na pondelok (6. – 7. februára) ľahol popolom kedysi slávny hotel Hrabina, nachádzajúci sa na Bukovci. Požiar bol nahlásený okolo 23:00 hod. Išlo o požiar celého objektu. Podľa dostupných informácií sa na uhasení požiaru podieľalo niekoľko jednotiek – HS Košice – Šaca, HS Košice – Teplárenská, HS Košice – Požiarnická a HS Moldava nad Bodvou.
Podľa informácií od hovorkyne KR HaZZ v Košiciach Jany Matis Libovej na mieste spolu zasahovalo 10 kusov techniky a 21 príslušníkov. “Momentálne na mieste ešte stále zasahujú hasiči vzhľadom na možné skryté ohniská, ktoré sa nachádzajú pod zrútenou konštrukciou strechy. Na mieste sú 4 kusy techniky. Vyžiadaná bola aj technika zo Záchrannej brigády Humenné a to Univerzálny dokončovací stroj. Na mieste nedošlo k žiadnym zraneniam,” uviedla hovorkyňa.
Práve kvôli rozsiahlym škodám je na mieste Požiarnotechnický a expertízny ústav MV SR, ktorý bude prešetrovať príčiny vzniku požiaru.
Zdroj: (KR HaZZ v Košiciach, vu)
Odporúčané články

Toto sú najdôležitejšie informácie, ktoré vám prinášame za uplynulý týždeň v Košiciach. Od získania titulu Mariána Čekovského na TUKE po vznik 15. nelegálnej osady v Košiciach. Náš súhrn vám ponúka prehľad kľúčových momentov, ktoré sa udiali za uplynulých sedem dní v metropole východu.

Viac ako sto detí z celého Slovenska, množstvo príbehov, ktoré dojímajú aj inšpirujú, a galavečer, ktorý sa stal poctou detskej odvahe, empatii a vytrvalosti. V nedeľu 25. mája sa v košickom Dome umenia konal druhý ročník udeľovania ocenení Zlatý dáždnik. Tento prestížny projekt organizuje Úrad komisára pre deti Slovenskej republiky s cieľom poukázať na silné príbehy detí a rodín, ktoré si zaslúžia verejné uznanie.

V mestskej časti Ťahanovce bola minulý týždeň slávnostne otvorená nová športová hala pri Základnej škole s materskou školou na Želiarskej ulici.