Odvrátená tvár internetu: Polícia učí deti o škodlivosti drog a kyberšikane
Počas posledných februárových týždňov sa koná celoslovenská preventívna kampaň s názvom “Odvrátená tvár internetu”. Jej cieľom je poukázať na zodpovednosť a bezpečnosť na internete, ako aj na tmavé zákutia online sveta, predovšetkým kyberšikanu.
Do kampane sa aktívne zapája aj Polícia z Košického kraja, ktorá organizuje prednášky pre žiakov základných a stredných škôl. Prednáška na tému trestnoprávna zodpovednosť mládeže sa konala na Základnej škole v Michaľanoch. Prednášku na tému “Bezpečne a zodpovedne na internete” predstavili policajti žiakom ZŠ Mateja Lechkého a ZŠ Fábryho 44 v Košiciach. Viac o kyberšikane a jej trestnoprávnych následkoch sa dozvedeli aj žiaci zo Strednej odbornej školy v Strážskom.
Polícia do programu zaradila aj besedu o drogách, ktorá mala skvelý úspech. „O škodlivosti drog, omamných a psychotropných látok, ako aj o trestnoprávnej zodpovednosti besedovali žiaci v Rožňave s našou prevntistkou a kolegom z kriminálky. Po aktívnej diskusii bola v závere prezentovaná ukážka práce kynológa KR PZ v Košiciach so svojim štvornohým pomocníkom,” píše polícia v príspevku na Facebooku.
>>>Viac foto nájdete v GALÉRII.<<<
Polícia radí
„V súčasnosti v čase pandémie COVID-19 je veľmi často využívaný virtuálny svet a pracovné a súkromné aktivity sa presúvajú do digitálneho priestoru. Používaním internetu sa môžete stať obeťou, ale aj páchateľom protiprávneho konania,“ upozorňuje v informatívnom videu na sociálnej sieti Polícia SR.
Podľa polície zverejnením akejkoľvek informácie na internete strácame nad takouto informáciou kontrolu. Radí preto nikoho v online svete neohovárať, neponižovať, ani nezdieľať príspevky a videá, ktoré by mohli niekoho uraziť či zosmiešniť. Na rodičov apelujú, aby kontrolovali aktivitu svojich detí na internete, napríklad prostredníctvom rodičovskej kontroly.
(Zdroj: FB/Polícia SR – Košický kraj, ML)
Galéria
Odporúčané články
Viac než sto staromestských seniorov sa zišlo v Radničnej sále na každoročnej Katarínskej zábave, ktorú miestna samospráva zorganizovala na utuženie komunitného života.
Slovensko môže vďaka svojej geografickej blízkosti a historickým väzbám, zohrávať kľúčovú úlohu v podpore Ukrajiny na ceste k obnoveniu krajiny a integrácii do Európskej únie. Prvé zasadnutie platformy Partnerstvo pre Ukrajinu má otvoriť dvere širšej spolupráci medzi slovenskými a ukrajinskými organizáciami a posilniť koordináciu aktivít na úrovni štátnych aj súkromných inštitúcií.
Kampaňou Napíš list – Poteš srdce košická knižnica piatykrát inšpirovala k prejavom pozornosti a úcty voči staršej generácii. Listy boli odovzdané adresátom v troch seniorských zariadeniach.