Pošta v Novoveskej Hute bude zrušená, petícia obyvateľov nepomohla
Pobočka pošty v Spišskej Novej Vsi v časti Novoveská Huta bude napokon zrušená. Hoci sa pod petíciu za jej zachovanie podpísalo viac ako sedemsto obyvateľov, Slovenská pošta ju zatvorí. Informovala o tom samospráva na sociálnej sieti po stretnutí vedenia mesta a pošty. Primátor mesta Pavol Bečarik dodal, že vedenie Slovenskej pošty mesto ubezpečilo, že plne zabezpečí potreby obyvateľov v tejto mestskej časti. Podľa jeho slov tam ľudia budú môcť využiť doručovateľky, služby kuriéra, ktorí zabezpečia donášku dôchodkov, SIPO služby, doručovanie balíkov aj predaj žrebov.
Zrušenie pobočky od 1. marca
Rozhodnutie o zrušení kamennej pobočky oznámila mestu v decembri minulého roka samotná pošta. Ide o druhé zrušenie pošty na území mesta, od jesene minulého roku bola zatvorená aj pošta na Ulici O. Kožucha. Podľa generálneho riaditeľa Slovenskej pošty Martina Ľuptáka kleslo využívanie poštových služieb v Spišskej Novej Vsi tak, že pošta už nemôže naďalej prevádzkovať rovnaký počet kamenných pôšt. Avizovaná zmena spojená so zrušením pobočky v Novoveskej Hute by mala nadobudnúť účinnosť od 1. marca.
Pobočka pošty v Novoveskej Hute je od centra mesta vzdialená približne šesť kilometrov. Viacerí obyvatelia tejto časti s plánovanou zmenou nesúhlasia, dve občianske združenia preto zorganizovali spomínanú petíciu. Vedenie mesta v polovici januára uviedlo, že nemalo možnosť ovplyvniť rozhodnutie Slovenskej pošty a kroky aktivistov podporuje. „Sme však radi, že sa nám podarilo vybaviť bezbariérový prístup na našu hlavnú poštu v meste, čo zlepší úroveň služieb pre obyvateľov,“ uviedol primátor po skončení stretnutia s riaditeľom pošty na radnici. Dodal, že situáciu s doručovaním pošty v Novoveskej hute bude vedenie mesta naďalej sledovať a prípadné problémy riešiť.
Zdroj: (SITA, fa;DSe)
Odporúčané články
Na Verejnom cintoríne v Košiciach prebehla obnova centrálneho kríža, ktorý sa od svojho postavenia v roku 1898 stal významným symbolom viery, nádeje a večnosti.
Hlavné kroky nutné pre rozvoj vodárenstva sú v rukách štátu – musí si začať plniť svoje záväzky, nastaviť zmysluplnú reguláciu, zamedziť politikárčeniu a vnášaniu chaosu do odborných tém. Akokoľvek sú tieto kroky potrebné, vodárenské spoločnosti ich namiesto štátu urobiť nemôžu a kým ich neurobí štát, vodárenské spoločnosti budú problémy ďalej tlačiť pred sebou a kríza vodárenstva sa bude ďalej prehlbovať. Zhodli sa na tom spíkri na medzinárodnej odbornej konferencii televízie TA3 o vodárenstve.
Pred nedávnom sa kultúrno-spoločenské centrum v mestskej časti Košice-Západ naplnilo tónmi zborového spevu.