Revolučná novinka vám môže spríjemniť vaše dni
Príjemná intímnosť nemôže chýbať v živote žiadnej ženy, a to dokonca ani počas menštruácie. Tieto často nepríjemné dni sa dajú spríjemniť napríklad aj výberom správnych menštruačných pomôcok. Na e-shope simma.sk nájdete široký výber možných náhrad obyčajných vložiek či tampónov.
Komfort a istota vďaka menštruačným pomôckam
V predošlých článkoch sme vám predstavili moderné menštruačné pomôcky, ktoré nahradia viac ako 300 kusov jednorazových menštruačných pomôcok za 1 rok jednej ženy. Hygienické a zároveň moderné alternatívy sú nanajvýš aj ekologické vďaka možnosti znovupoužitia. Ide o látkové absorpčné nohavičky a textilné vložky. Ako uvádza zakladateľka e-shopu Sima pre KOŠICE:DNES, VÝBER JE LEN NA VÁS A NA VAŠEJ INTUÍCII.
Čo je to menštruačná morská hubka?
“Morské menštruačné hubky sú ideálnou a zdravšou náhradou k menštruácii, namiesto jednorazového tampónu,” uvádza Simona Müllerová, zakladateľka internetového e-shopu s menštruačnými pomôckami.
Do úvahy však nepripadajú len nohavičky, ktoré zaručujú zdravie vašej pokožky a vášho Ph. Vybrať si môžete aj morské hubky, ktoré sú ideálnou náhradou obyčajných jednorazových tampónov. Hubky pochádzajú z mora a ľudia ich od nepamäti používali napríklad aj na liečenie rán či ako mäkkú výstuž. Obsahujú 14% jódu, vďaka ktorému dokážu zabíjať baktérie. Práve táto skvelá vlastnosť hubku odlišuje od jednorazového tampónu, ktorý môže byť napustený škodlivými látkami.
Morská hubka ako náhrada za tampón
Vďaka čomu je menštruačná hubka jedinečná?
“Morské menštruačné huby sú jedinečné už len vďaka ich prirodzeným vlastnostiam, ktoré majú. Majú prirodzenú savosť, teda netreba ich bieliť alebo používať chemické látky na absorpciu, ako sa to bežne robí pri tampónoch. Sú mäkké a dokážu sa prispôsobiť každej žene. Sú príjemné, nikde netlačia a žene neprekáža žiadna šnúrka. Zároveň sú zdraviu prospešné pre ženské ph, nakoľko obsahujú minerály z mora a tiež jód, ktorý je schopný zabíjať baktérie. Takže hubky majú antiseptické, antibakteriálne a dezinfekčné účinky. Okrem toho vydržia absorbovať krv celý deň a tým, že sú prírodné a antibakteriálne, ich môže žena použiť aj počas noci či počas športu. Veľkým benefitom je to, že hubku je možné použiť viackrát počas cyklov, nakoľko ju stačí umyť od krvi a dezinfikovať v morskej soli. Morskú soľ samozrejme posielame ako nevyhnutnú súčasť balíčka. Hubka je ekologická a žena tak ušetrí množstvo času a peňazí, oproti kúpe jednorazových menštruačných pomôcok,” opisuje Simma pre KOŠICE:DNES.
Antibakteriálnu a antiseptickú hubku môžete využívať pokojne aj počas celého dňa, samozrejme, záleží od intenzity krvácania. Jednoduché zavedenie a následné vybratie patrí medzi benefity využívania morskej hubky ako náhrady tampónu. MÄKKOSŤ A PRISPÔSOBITEĽNOSŤ HUBKY ZABEZPEČUJE ÚPLNÉ POHODLIE.
Koľko menštruačných hubiek žena počas cyklu potrebuje?
“Úplne stačia dve. Nakoľko hubky je možné počas cyklu dezinfikovať soľou, žena ich vie striedať. Ale naše balenia sú veľmi výhodné. Pretože balenie M (veľkosť hubky pre ženu, ktorá ešte nerodila) obsahuje až 3 menštruačné huby a soľ. A belenie L (pre ženy, ktoré už rodili) obsahuje 2 menštruačné huby a soľ,” dodáva Simona.
(VT)
Odporúčané články
Lesopoľnohospodárska urbárska spoločnosť (LPUS) zaslala mestu Snina návrh, ktorý by mohol predstavovať riešenie pre dlhodobo zanedbanú oblasť Sninských rybníkov. „Sninské rybníky majú pre Sninčanov veľký význam. Je to srdcová záležitosť nás všetkých,“ hovorí predseda Urbáru Ladislav Kovaľ.
Financovanie vodárenských spoločností a veľkých infraštruktúrnych projektov prostredníctvom dlhopisov je vo svete absolútne štandardné. Rovnako investovanie spoločností podnikajúcich v sieťových odvetviach do tzv. neregulovaných oblastí, zameraných na inovácie a rozvoj technológií. Zhodli sa na tom domáci i zahraniční odborníci na medzinárodnej odbornej konferencii televízie TA3 o vodárenstve. Ani v zahraničí sa však vodárenstvo nevyhne politizácii.
Viete, kde sa stáva najväčšie množstvo úrazov? Možno vás to prekvapí, ale z tohto hľadiska sú najrizikovejším prostredím naše vlastné domácnosti. A platí to pre všetky vekové kategórie vrátane seniorov, ktorí sú spolu s deťmi do 5 rokov najčastejšími obeťami domácich úrazov. Ako by sa teda mali seniori doma chrániť?