Strana Hlas-SD nebude podávať návrh na odvolanie Márie Kolíkovej
Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) nebude podávať návrh na odvolanie ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (nom. SaS). Povedal to predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini v relácii V politike na TA3. Podľa poslanca však šéfka rezortu spravodlivosti nemá podporu koaličnej väčšiny. Reagoval tak na to, že Kolíkovej sa nepodarilo tento týždeň pretlačiť v Národnej rade SR tri návrhy zákonov, ktoré sú súčasťou reformy súdnej mapy.
„Ja sa vám čudujem, že sa takto zubami nechtami držíte po takomto fiasku tej stoličky. Keď vás nikto nechce okrem vašej SaS. Sudcovia vás nechcú, pracovníci súdov vás nechcú,“ uviedol Pellegrini.
Ministerka nezvažuje podanie demisie
Ministerka spravodlivosti v relácii skonštatovala, že neuvažovala nad podaním demisie. „Nakoniec jedna časť reformy prešla. Prešlo aj mnoho iných vecí, ktoré treba dotiahnuť. Mám tam ďalšie reformné balíky, ktoré súvisia s justíciou, na ktorých pracujeme,“ dodala Kolíková s tým, že cesta k reforma podľa nej nie je uzavretá a bude sa ďalej rozprávať s koaličnými partnermi.
Zdroj: (SITA, ta;mb)
Odporúčané články
Vyhlásil to predseda Progresívneho Slovenska (PS) Michal Šimečka v reakcii na absenciu Slovenska na samite tzv. koalície ochotných v Paríži.
Vo veci sa začalo trestné stíhanie. Na sociálnej sieti o tom informoval generálny prokurátor Maroš Žilinka.
Uviedol to minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Juraj Blanár (Smer-SD) v reakcii na to, že americký prezident Donald Trump v sobotu oznámil, že uvalí od 1. februára 10-percentné clo na osem krajín, ktoré sa postavili za Grónsko. Clo má platiť až do vyriešenia otázky získania Grónska Spojenými štátmi.