Vlaková osobná doprava na Ukrajinu je zastavená do odvolania
Vlaková osobná doprava na Ukrajinu je zastavená do odvolania. Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) o tom informovala s tým, že vozbu všetkých osobných vlakov v smere na Ukrajinu zastavuje z dôvodu mimoriadnej udalosti, konfliktu na ukrajinskom území.
Roman Koreň, predseda predstavenstva ZSSK: „Dnes ráno sme aktivovali krízový štáb ZSSK a sme v kontakte s naším akcionárom, ministerstvom dopravy SR, ohľadne ďalšieho postupu a pomoci susednému štátu, napríklad pri potenciálnom zabezpečení evakuačných vlakov pre vojnových utečencov. Myšlienkami sme pri našich ukrajinských susedoch a kolegoch. Dúfame, že násilie na ich krajine sa rýchlo skončí a my sa budeme môcť vrátiť k normálnej spolupráci.“
Aktuálne pozastavené spojenia:
- RR 960 ZAKARPATIA (Košice 9:08 – Mukatschewo 14:00 )
- RR 961 ZAKARPATIA (Mukatschewo 14:48 – Košice 18:13)
- RR 962 ZAKARPATIA (Košice 11:51 – Mukatschewo 16:53)
- RR 963 ZAKARPATIA (Mukatschewo 18:16 – Košice 21:33)
- Os 8860 (Čierna nad Tisou 7:00 – Čop UZ 7:40)
- Os 8861 (Čop UZ 10:35 – Košice 13:49)
- Os 8862 (Košice 15:13 – Čop UZ 17:47)
- Os 8863 (Čop UZ 20:00 – Čierna nad Tisou 21:00)
Ministerstvo dopravy a výstavby v tejto súvislosti na sociálnej sieti oznámilo, že o ďalšom postupe bude informovať po zasadnutí bezpečnostnej rady.
Zdroj: (SITA, be;it), ZSSK
Odporúčané články
Toto sú najdôležitejšie informácie, ktoré vám prinášame za uplynulý týždeň v Košiciach. Od dvoch nehôd mestskej hromadnej dopravy po protest proti progresivizmu. Náš súhrn vám ponúka prehľad kľúčových momentov, ktoré sa udiali za uplynulých sedem dní v metropole východu.
Väčšina Slovákov pociťuje nostalgiu za obdobím socializmu. Až 60 percent obyvateľov verí, že život v bývalom režime bol lepší ako dnes. Podľa prieskumu DEKK Inštitútu má pozitívny obraz o socializme približne 65 percent ľudí, zatiaľ čo len niečo vyše 28 percent si myslí, že za socializmu bolo horšie než dnes. Údaje odhaľujú komplexné príčiny tohto javu a upozorňujú na riziká, ktoré z neho pre súdržnosť spoločnosti vyplývajú. Anketou na našej facebookovej stránke sme chceli zistiť, aký názor majú Košičania.
Deň boja za slobodu a demokraciu ako štátny sviatok si 17. novembra pripomíname od roku 2001. Parlament 25. októbra 2001 schválil poslanecký návrh novely zákona o štátnych sviatkoch, pod ktorý sa podpísali poslanci SMK, KDH, DS a LDU. Dovtedy bol 17. november na Slovensku na rozdiel od Českej republiky len pamätným dňom.
