V nedeľu potvrdili PCR testy takmer 5 000 pozitívnych, pribudlo 32 obetí

Za nedeľu odhalili PCR testy na Slovensku ďalších 4 728 ľudí nakazených koronavírusom. Laboratóriá ich celkovo za uplynulý deň ukončili 8 825. Pribudlo taktiež ďalších 32 obetí ochorenia COVID-19. Ich celkový počet tak na Slovensku dosahuje 18 485.
V nemocniciach bolo ku koncu predchádzajúceho dňa 2 709 ľudí s ochorením COVID-19. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.
Ako sa ďalej uvádza na stránke korona.gov.sk, antigénové testy odhalili v nedeľu ďalších 1 421 pozitívnych, celkovo ich bolo za tento deň u nás vykonaných 7 571. Pozitivita PCR testov dosiahla za uplynulý deň 53,58 % a antigénových 18,77 %. Čo sa týka pacientov v nemocniciach, 234 je na JIS a 85 na pľúcnej ventilácii. Takmer 70 % aktuálne hospitalizovaných pacientov nie je plne zaočkovaných.
(SITA, kh;zol)
Odporúčané články

Ocenenie Hercova misia si z 31. ročníka medzinárodného filmového festivalu Art Film v Košiciach prevzal známy slovenský herec Milan Ondrík, in memoriam bol Cenou Milana Lasicu ocenený herec Ivan Mistrík. Cenu Milana Lasicu, ktorý bol prvým a jediným prezidentom Art Filmu, odovzdali po prvýkrát.

Dopravný podnik mesta Košice informuje verejnosť o plánovanom čistení električkových žliabkov, ktoré sa uskutoční v dvoch etapách počas dvoch nasledujúcich nocí.

Aj vyše 30 zelených projektov za desiatky miliónov eur, ktoré sa v uplynulých piatich rokoch uskutočnili v našom meste a ďalších 40, ktoré sa chystajú, presvedčilo Európsku komisiu (EK) v Bruseli, aby Košice zaradila medzi 100 miest v EÚ v rámci projektu Mission EU – 100 klimaticky neutrálnych a inteligentných miest do roku 2030 a udelilo značku tejto misie s názvom „Mission label“. Košice tento úspech dosiahli ako prvé na Slovensku. Zo strednej Európy zatiaľ uspelo ešte päť poľských miest, tri maďarské vrátane Miškolca a jedno české.