Pre vstup Ukrajiny do EÚ je potrebné vytvoriť špeciálnu procedúru
Pre Ukrajinu, ako pre vojnou zničenú krajinu, je potrebné vytvoriť pre vstup do Európskej únie (EÚ) špeciálnu procedúru. Premiér Eduard Heger (OĽaNO) to povedal v diskusnej relácii Rádia Expres Braňo Závodský naživo.
„Ukrajina je devastovaná vojnou. Po skončení tejto vojny ju budeme musieť obnoviť a preto musíme dať na stôl nový spôsob, akým by sa stala súčasťou Európskej únie. Nemôžeme pozerať na to, či Kyjev splnil nejaké ekonomické kritériá. Táto krajina sa vzdialila tomu na desiatky rokov práve preto, že je devastovaná,“ povedal premiér.
Ukrajinci po vstupe do EÚ túžia, podľa premiéra nie je na čo čakať. „Táto krajina je súčasťou európskeho priestoru, a ja jej vstup do Európskej únie podporujem,“ vyhlásil Heger.
Zdroj: (SITA, kh;jme)
Odporúčané články
Život Matúša Kotľára (40) sa dramaticky zmenil po narodení druhého dieťaťa. Jeho partnerka trpela na ťažkú popôrodnú psychózu a rodinu opustila. Matúš sa tak stal otcom samoživiteľom. Deti musel často brávať so sebou do práce na poľnohospodárske družstvo, pretože ich nemal u koho nechať. Doteraz žili v sociálnom zariadení vo Varhaňovciach, ktoré rodine nedokázalo ponúknuť priestor na skutočný rozvoj. Deti vyrastali v segregovanom školskom prostredí, ktoré im neposkytovalo dostatočné podmienky pre plnohodnotný vzdelávací a sociálny rozvoj a otec mal v odľahlej lokalite obmedzené možnosti nájsť si stabilnú prácu.
Kamil Šaško navštívil Detskú fakultnú nemocnicu Košice, kde sa oboznámil s aktuálnym stavom stavebných úprav pripravovaného pracoviska magnetickej rezonancie pre detských pacientov. Počas návštevy absolvoval prehliadku priestorov budúceho pracoviska a s vedením nemocnice rokoval aj o ďalších investičných projektoch, ktoré majú podporiť rozvoj pediatrickej zdravotnej starostlivosti na východnom Slovensku.
Aj v Košiciach si pripomenú výročie vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, archeologičky Martiny Kušnírovej. Na sociálnej sieti o tom informuje iniciatíva Košice Spoločne. Pietne zhromaždenie sa uskutoční v sobotu 21. februára o 18:00 pri Immaculate (morový stĺp) na Hlavnej 68.