Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová príde vo štvrtok na Slovensko
Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová príde vo štvrtok 3. marca na Slovensko. Po dnešnom rokovaní vlády to potvrdil predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) s tým, že témou stretnutia bude predovšetkým situácia na Ukrajine. Premiér tiež ozrejmil, že je v intenzívnom kontakte s predstaviteľmi ukrajinskej vlády, predovšetkým s jej predsedom.
„Treba si uvedomiť, že Ukrajina sa bráni. Bráni svoje územie, bráni svoju slobodu a my ich v tomto podporujeme. Ďakujem všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomáhajú utečencom z Ukrajiny. Zdôrazňujem, že my chceme mier a nie vojnu,” doplnil Heger.

(SITA, gko;DSe)
Odporúčané články
Ako informovalo na sociálnej sieti Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach, nehoda sa stala v ranných hodinách, v smere na Furču. Vodič autobusu linky 55 dostal na namrznutej vozovke šmyk, následne prešiel do protismeru a napokon zišiel dole svahom.
Práce na výstavbe polyfunkčného objektu na Námestí osloboditeľov zdržal archeologický výskum. Trval od začiatku mája do polovice júna tohto roka. Na základe rozhodnutia Krajského pamiatkového úradu Košice skúmal tím archeológov Fakulty umení TU pod vedením Mgr. Rastislava Rusnáka, PhD. pozostatky sídelných stôp a múrov citadely medzi Claudiiným a Leopoldovým bastiónom.
Dopravný podnik mesta Košice, a.s. (DPMK) oznamuje cestujúcej verejnosti zmenu prevádzkových hodín svojich predajných miest v súvislosti s dňom 17. novembra.

